Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız Radyofrekans Operasyonu ile ağrılara son

Ameliyatsız Radyofrekans Operasyonu ile ağrılara son

Mersin Özel Ortadoğu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Abdulkadir Bircan, Ameliyatsız Radyofrekans Operasyonu ile ağrılara son verileceğini söyledi.

Son yıllarda insanlarda artan bel, boyun, sırt ve diz ağrılarına karşılık geliştirilen Ameliyatsız Radyofrekans Operasyonu, başarı oranıyla en çok tercih edilen tedavi yöntemi oldu. 

Mersin’de bu tedavi yöntemini uygulayan ve bel, boyun, sırt ve diz ağrısı çeken herkesin derdine derman olan Mersin Özel Ortadoğu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Abdulkadir Bircan, Ameliyatsız Radyofrekans Operasyonunu anlattı.

“YAŞAM KALİTESİ ARTIYOR”

Tedavi yöntemini tanıtarak sözlerine başlayan Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Abdulkadir Bircan, “Radyofrekans yöntemi ameliyatsız özelikle bel, boyun, sırt ve diz ağrıları tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Lokal anestezi ile hasta uyutulmadan, genel anestezi almadan yapılır. Hasta işlem esnasında ağrı duymaz. İşlem 15-20 dakika sürer, aynı gün taburcu olabilir. Bu işlem ameliyat olamayacak derecede ek hastalıkları olan (ileri derecede kalp yetmezliği, ileri derecede şeker hastalığı, kalp pili bulunan hastalar, kanser hastaları gibi) hastalara güvenli şekilde yapılabilir. Daha önce ameliyat olmuş ve halen   ağrısı   devam   eden hastalarda   yüksek oranda fayda  göstermektedir. Bu   tedavide ki   amacımız uygun hastalarda ağrılarının azaltılması ve yaşam kalitesinin artmasıdır” dedi.

“İŞLEM 15-20 DAKİKA SÜRER”

Radyofrekans uygulamasının diğer tedavilerden farkını açıklayan Opr. Dr. Abdulkadir Bircan, “Özellikle bel, boyun, sırt  ve  diz  ağrılarında  etkili  sonuç  veren  radyofrekans uygulamalarının diğer tedavilere kıyasla birçok önemli avantajı vardır. İşlem genel anlamda ağrısızdır ve ameliyat gerektirmemektedir. Son derece hassas cihazlarla, kontrollü olarak yapılır. Uygulamanın yapılacağı yer, röntgen cihazıyla kesin olarak belirlenir   ve  elektronik cihaz tarafından belirlendiği için işlem emniyetle gerçekleştirilir. İşlem lokal anestezi ve sedasyonun birlikte uygulanmasıyla gayet konforlu bir şekilde tamamlanabilir. Uygulanan bölge sayısına göre değişmekle birlikte işlem 15-20 dakika sürer ve yatış  gerektirmez. Hastalar çoğunlukla işlemden sonra 1-2 saat kadar takip edildikten sonra evlerine gönderilir” sözlerini kullandı. 

“EGZERSİZ PROGRAMIMIZI ÖNERİYORUZ”

Operasyon sonrasında hastanın 3-4 gün istrihat etmesi gerektiğini belirten Bircan, “İşlemden sonraki 3-4 gün istirahat etmelisiniz. Temel ihtiyaçlar dışında genelde yatakta istirahat etmenizi öneriyoruz. İstirahat süresinin bitiminde düzenli kontrole çağrılırsınız ve gerekliyse egzersiz programımızı öneriyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Mobil Sürüme Geç