Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Mezitli’de yılbaşı eğlenceleri sokağa taşındı

Mezitli’de yılbaşı eğlenceleri sokağa taşındı

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle bu yıl yapılamayacak yılbaşı eğlencelerini sokak aralarına taşıdı. Belediye personeli, üstü açılan gezinti otobüsü ile Mezitli’yi sokak sokak gezerek yeni yıl coşkusunu günler öncesinden yaşattı.

Mezitli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Noel Baba, Hacivat-Karagöz ve Ren geyiği kostümü giyen ve çalınan müzikler eşliğinde dans eden belediye çalışanları, çocuklara şeker dağıttı. 7’den 70’e yeni bir yıl sevincini yaşatan ekipler, yaşanan kısıtlamalara rağmen 2021 yılının neşe ve sağlık getirmesi umudunu taşıdı. Güzel havanın da etkisiyle apartman ve site bahçelerine çıkan çocuklar, karşılarında Noel Babayı görünce coşkuya ortak oldu. Evlerin cam ve balkonlarından müziklere eşlik eden, el sallayarak dans eden Mezitlililer sevgi gösterisinde bulundu.

Sosyal medya üzerinden de canlı yayınlanan yeni yıl etkinliğini binlerce Mezitli takip ederek ve paylaşarak coşkuya ortak oldu. Sosyal medyadan yorum ve mesajları ile bu güzelliği yaşatan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkürlerini ileten vatandaşlar, mahalle ve sokak isimlerini yazarak eğlence otobüsünü kendi bölgelerine davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN