Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

“Gıda Kurutma Tesisi ile meyveler kurutularak satılacak”

“Gıda Kurutma Tesisi ile meyveler kurutularak satılacak”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, katıldığı bir radyo programında, ulusal ve uluslararası kuruluşlarla yaptıkları ve yapacakları projeleri anlattı.

Gastronomi ve Yöresel Ürün Konağı projesiyle Mersin’in zengin gastronomi potansiyelini açığa çıkarmayı amaçladıklarını belirten Seçer, Gıda Kurutma Tesisi ile de yöreye özgü meyvelerin kurutularak satılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, radyo programında, Çukurova Kalkınma Ajansı Turizmde Destinasyon Yönetimi Küçük Ölçekli Altyapı Programı – Gastronomi ve Yöresel Ürün Konağı projesiyle ilgili bilgi verdi. Projenin, belediyeye ait Gülnar Otelinde planladıkları ilk çalışma olduğunu belirten Seçer, “Orayı restore etmek ve atölyeler, videolar, uygulamalar gibi dinamik yöntemleri kullanarak yöremize ait lezzetleri sunmak istiyoruz. Projemizin ilk yılında ilimizin kültür çeşitliliğini, mutfağını, yöresel lezzetlerini ve bunların vasıtasıyla da ilimizin sahip olduğu zengin gastronomi potansiyelini açığa çıkarmayı amaçlıyoruz. İkinci yılında da yerel yiyeceklerin sunumunu yapmak, gastronomi turizminde ziyaretçilerimize burayı faaliyete sokarak bir restoran haline getirerek, yiyecekleri yerinde tatmalarını, üretmelerini, pişirme tekniklerini yerinde izlemelerini uygulamaya koyacağız. 1,5 milyon TL’lik bir proje ve Çukurova Kalkınma Ajansından yüzde 75 hibe aldık” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN