Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MERSİN’DEKİ VAKA ARTIŞI SESSİZLİK GETİRDİ

MERSİN’DEKİ VAKA ARTIŞI SESSİZLİK GETİRDİ

Örnek kent olarak gösterilen Mersin’de son aylarda vaka artışının yüksek olması sokakları boşalttı.

Koronavirüs tehdidinin giderek artması, vaka sayılarındaki ciddi yükseliş sokağa çıkma yasaklarını yeniden hayatımıza soktu. Hafta içi her akşam 21.00 itibariyle 8 saat, hafta sonları ise Cuma akşam 21.00’den itibaren başlayarak iki tam gün olmak üzere 56 saatlik sokağa çıkma yasakları Mersin sokaklarını da yer yer sessizliğe bürüdü.

Yer Yer İnsan ve Trafik Yoğunluğu Görüldü

En işlek caddelerin ve meydanların boş kaldığı Mersin’de, korona virüs vakalarındaki artış çok hızlı olurken, bu tedbirlerin tabloya nasıl yansıyacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Ancak, diğer sokağa çıkma yasaklarından farklı olarak, bu yasaktan muaf olan kişi sayısının fazla olmaması yer yer trafiğin yoğun olduğunu gözler önüne sererken, mahalle aralarında ise market, manav, kasap gibi iş yerlerinin açık olması da yine insan hareketliliğinin fazla olmasına yol açtı.

Yasaklarda Sakin, Yasak Dışında Kalabalık

Mersin’de üst üste yapılan uyarıların genel anlamda karşılık bulduğu görülürken, hafta içi ve yasakların olmadığı saatlerde ise kalabalığın yine devam ettiği görüldü. (Haber/Fotoğraf Serkan Tultak)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN