Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.220,5400
 • EURO
  $0,2963
 • ALTIN
  $39.520,0000
 • BIST
  1,2155
Üreticiye 60 bin zeytin fidanı dağıtılacak

Üreticiye 60 bin zeytin fidanı dağıtılacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 ilçesindeki bin 45 üreticiye 60 bin 120 adet Gemlik ve Sarıulak çeşidi zeytin fidanı dağıtacak.

Fidan dağıtımına merkez Akdeniz ilçesi Akdam Mahallesinden başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’de tarıma ayrı bir sayfa açtıklarını belirterek, “Belediye olarak kanunlar çerçevesinde azami desteği üreticimize, çiftçimize vereceğiz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Zeytin Fidanı Dağıtım Projesi’ni Akdam Mahallesinden başlattı. Mahallenin köy meydanında gerçekleştirilen dağıtıma Seçer’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Akdeniz Ziraat Odası Başkanı Turgut Demir, Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Tarım kutsal bir uğraş alanı”

Başkan Seçer, Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığının gerçekleştirdiği fide dağıtımlarının son merasimini yaptıklarını vurgulayarak, “Tarım kutsal bir uğraş alanı. Her koşulda çiftçi çalışır, çalışmak zorunda. Çiftçilik zor bir iş, zor bir zanaat ama bizim ülkemiz için de dünya için de artık çok değerli olduğu anlaşıldı” diye konuştu.

Pandeminin etkilerini derinden yaşayarak ve görerek geçirdiklerini söyleyen Seçer, bu günlerde tarımın, üretimin, gıdanın değerinin daha iyi anlaşıldığını vurguladı. Üreticilerin sokağa çıkma yasağı uygulamalarının dışında tutulduğunu hatırlatan Seçer, “Çünkü üretim olmazsa insanlar aç, pazarlar bomboş kalacak” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN