Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

DEVA Partisi İl Yönetiminde ‘Sürpriz’ mesajı

DEVA Partisi İl Yönetiminde ‘Sürpriz’ mesajı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, katıldığı Radyo Ülkü yayınında yeni yönetimin oluşturulduğu müjdesini verdi.

Önümüzdeki günlerde, yeni yönetim kuruluyla birlikte kamuoyunun karşısına çıkacakları bilgisini veren Cenkcimenoğlu, “Mersin’de 3 bine yaklaşan başvuru arasından bir ay içerisinde 600-700 görüşme yaptık. Birebir görüşmelere başlayınca fark ettim ki sesi çıkmadan yaşayan çok değerli, nitelikli insanlar varmış. Yönetimimizde, kişisel eleştirilerini yapıp elini taşın altına koymaya karar veren insanlar var. Mersin’in bize olan güveni beni çok mutlu etti.” dedi.

Radyo Ülkü’de Serkan Tultak ve Ufuk Cavlı’nın hazırlayıp sunduğu Yerel Gündem Programının canlı yayın konuğu olan Cenkcimenoğlu, DEVA Partisinin kuruluş amacını ve Mersin teşkilatının çalışmalarını aktardı.

Alışılagelmişin dışında bir örgütlenme modeli oluşturduklarını ifade eden Cenkcimenoğlu, “Yönetim kurulu listemiz ortaya çıktığında pek çok insan için sürpriz olacak. Deva Partisi Genel merkez yönetimimiz, 94 kişilik kurucular kurulundan oluşmakta. Halkın her kesimini temsil eden insanların olduğu bir kadro bu. Diğer partilerde Gençlik Kolları var biliyorsunuz. Bizde Gençlik Kolları yok bunun yerine yönetimin içinde genç kotası var. Yani şu anda 40 kişinin 8 kişisi 30 yaş altı olmak zorunda. Kurucular kurulunda 2 adet üniversite öğrencisi var. Bu bizim için gerçekten çok önemli. Daha sonrasında 27 yaşında 2 tane Genel Başkan Yardımcımız var. Yine 34 yaşında bir genel başkan yardımcımız var. Yani bu arkadaşlarımızın hepsi hem okuduğu okullar itibariyle hem de halkın içinden geldikleri için tabanın sesini en güçlü duyuracak parti diye düşünüyoruz. Türkiye’de siyasete yeni bir soluk geliyor” dedi.

Birebir görüşmelere başlayınca sesini çıkarmadan yaşayan çok değerli insanların bir arayış içerisinde olduğunu gördüğünü ifade eden Cenkcimenoğlu, “ Mersin büyük bir kent. Türkiye ekonomisinde 6. Sırada. Mersin gibi bir kentte sıfırdan bir parti yönetimi oluşturuyoruz. Siyasi partiler yasasına gore yeni kurulduğu için hiçbir kaynağı olmayan maddi geliri olmayan bir parti. Bu yüzden herkesten de biraz sabır diliyorum.

Deva partisinde Sayın Babacan’ın başından beri söylediği bir şey var. ‘Siyaset sadece erkeklerin eline bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir’ ben bu lafı çok önemsiyorum. Buna göre yönetimlerin yüzde otuzu kadın olacak buna göre yönetimde 14 kadın var. Yine bir engelli kotası vardı onu kullandık. Şuan ki il yönetimimiz tamamen tüzüğe uygun olarak hazırlanmıştır. Bu yüzden çok mutluyum.
Deva Partisi’nin Genel Merkezi’ne yapılan 3 bine yakın başvuru vardı. İlçe teşkilatlarımız henüz hazır olmadığı için biz üye kaydı yapamıyoruz ancak başvurular hala internet üzerinden genel merkeze devam ediyor. İl yönetimini hazırlarken 600-700 kişiyle görüştük. 1 ay çok yoğun bir görüşme trafiği yaşadık. İlçe yönetimlerimiz oluştuktan sonra üye kayıtlarımıza ilk olarak genel merkezimize başvuranlarla başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Cenkcimenoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz alternatif değiliz biz farklıyız. Bence Türkiye’de siyasete yeni bir soluk geliyor. Bunu herkes görsün kavga siyasetini bitirip anlamaya ve çözüme odaklı bir politika yürütüyoruz. Eski anlayışta kim ne yapıyor diye sorgulanırdı, biz ise kim yaparsa yapsın ama doğruyu yapsın şeklinde yaklaşıyoruz. Artık siyasete güven kalmadı. Çünkü insanlar kendi içlerinden gelen birinin aday olmadığını biliyor. Onun için biz insanların tanıdığı, halkın içinden gelen, sorunu bilen insanlarla birlikte yol yürüyeceğiz Ben bu konuda çok rahatım. Yarın ilçe başkanlarımızda açıklandığında göreceksiniz siyasetin içinden geldi veya parası var diye insanlar bir yere getirilmeyecek. Siyasetin ne kadar insana dokunarak yapıldığını göstermeye çalışacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN