Mersin'in haber ve müzik radyosu... RADYO ÜLKÜ
Radyo Ülkü
CHP’den gazetecilere sansür!
Sosyal Medyada Paylaş
14 Ekim 2020

CHP’den gazetecilere sansür!

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantı döneminin ikinci birleşiminde gergin anlar yaşanırken olayı görüntülemeye çalışan gazeteciler bazı CHP’li gençlerce, “Başkan istemiyor” denilerek, engellenmeye çalışıldı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan toplantıda Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili görüşmeler sürerken tansiyonun yükselmesi ile salon bir anda gerildi. HDP’li Bedriye Kuş ile AKP ve MHP’li meclis üyelerinin tartıştığı esnada çekim yapmak isteyen gazeteciler engellenmek istendi.
Kamuya açık olan ve canlı yayınlanan Büyükşehir Belediye meclisini engellemeye çalışan CHP’lilere gazeteciler tepki gösterdi.
Gazetemiz Haber Müdürü ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Hediye Eroğlu’nun görüntü çekmesini engellemek isteyen şahıs, “Başkan istemiyor” diyerek görüntüye müdahale etmeye çalışırken, salondaki güvenlik görevlilerinin müdahale etmemesi tepki çekti. Şahıs “Partili misiniz? Görevli misiniz” sorularını yanıtsız bırakırken, salondaki görevlilerin şahsı uzaklaştırması da yetmedi!

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI SÜMER: “ÇEKMEYİN”
Bu defe da CHP Gençlik Kolları Alkım Sümer, kamu görevi yapan gazetecilere destek olması gerekirken, “Çekmeyin” diyerek müdahalede bulunmaya çalıştı! Ancak Eroğlu ve gazeteciler çekim yapmakta ısrar ederek, sansüre boyun eğmedi. CHP’yi kınayan Eroğlu ve gazeteciler, yaşananları kamuoyuna tarafsız ve özgürce aktarma çabalarının engellenmesine izin vermeyeceklerini belirttiler.

ACI TECRÜBELER CANLANDI!
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan görüntüler geçmişteki acı tecrübeleri yeniden akıllara getirdi. Burharettin Kocamaz yönetimi döneminde sık sık saldırılara maruz kalan gazeteciler, son olarak 2015 yılı Ocak ayında meclis toplantısında yine bir olayı görüntülemeye çalışırken saldırıya uğramış, bazı kadın gazeteciler saçlarından sürüklenmişti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU