Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,8948
 • EURO
  9,2837
 • ALTIN
  484,97
 • BIST
  10,2749
Gelecek Partisi İl Kongresini yaptı

Gelecek Partisi İl Kongresini yaptı

Gelecek Partisi Mersin İl Kongresi Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile yapıldı. Kongreye CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ile Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’de katıldı.

Mersin’de Kurucu Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Gelecek Partisi Mersin 1.Olağan Kongresinde konuşan, İl Başkanı Hamit Karış, “En iyi Tüccar en iyi bakandır anlayışıyla hareket ediyorlar ve sektörel patronları bakan yapıyorlar.  Örneğin önde gelen turizm patronu, Turizm Bakanı, önde gelen sağlık patronu Sağlık Bakanı. Bu kaos ortamında bile gerçekleri gizleyip gerçek dışı gündemlerle bizi oyalamaya çalışıyorlar” dedi.

Süreç boyunca zorluklarla karşılaştıklarına vurgu yapan Başkan Karış, “Zaferin büyüklüğü mücadelenin zorluğuyla ölçülür derler. Biz bu süreçte kongremizi gerçekleştirene dek bin bir zorlukla karşılaştık. Bize engel olmaya, yolumuza taş koymaya çalışanlar oldu. Bu yola, bu kutsal davaya inanmayanlar bizi de yolumuzdan çevirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Fakat ben ve çalışma arkadaşlarım, bütün engellemelere rağmen, bıkmadan, yorulmadan çalıştık ve yüce Rabbime şükürler olsun ki bugün burada Olağan Mersin İl Kongremizi gerçekleştiriyoruz” dedi

“MİLLETİMİZ BİLGE LİDERİMİZLE BU GÜNLERİ GERİDE BIRAKACAKTIR”

Davutoğlu’nun ülke için yeni bir umut olduğunu dile getiren Karış, “Sevgili yol arkadaşlarım, kardeşlerim. Bu millet şanlı tarihi boyunca her zaman karanlıklara maruz kalmış, içindeki iman, inanç, umut ateşi ve beraberlik duygusuyla aydınlığa çıkmayı başarmıştır. Ve hiçbir şüphe yok ki yine başaracaktır. Geçmişte birçok örneği olduğu gibi bugün de yeni bir umuda yeni bir liderin doğuşuna ihtiyacımız vardır. Bu kaçınılmazdır. Ülkemizin ve halkımızın bu zorlu günlerden en az yara ile geçebilmesi ve zorlu günleri atlatabilmesi için hak için gelen, sevgi için gelen, din, ırk ayrımı yapmaksızın insan için gelen hocamız, sevgili Sayın Genel Başkanım Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu yeni bir nefes yeni bir umut ışığı olmuştur. Bu aziz millet bilge liderimizle bu günleri geride bırakacaktır. Geleceğe aydınlığa, kardeşliğe yürüyecektir” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN