Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

300 YILLIK TARİHİ TAŞHAN, KADIN ÜRETİCİ PAZARI OLDU

300 YILLIK TARİHİ TAŞHAN, KADIN ÜRETİCİ PAZARI OLDU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mut’lu kadınların el emeği göz nuru işlerinin ve yöresel ürünlerinin satışını yapabilmeleri için pazar yeri haline getirilen tarihi Taşhan’ın açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Seçer, tarihi Taşhan’ın kadınların ürünlerini satabilecekleri bir pazar yerine dönüştürülmesinin hem tarihi bir yapıyı korumak ve yeniden kullanıma kazandırmak, hem de kadınların ekonomik hayata katılımını sağlamak açısından önemli olduğunu vurguladı. Taşhan’ın pazar yerine dönüşmesi fikrinin eşi Meral Seçer ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu’nun bir yıl önce Mut’a yaptıkları ziyarette ortaya çıktığını anlatan Seçer, “Oradan da buraya kadar geldik. Tüm kadınlara teşekkür ediyorum” dedi.

Sadece ekonomik alanda değil her alanda kadınların yanında olacaklarını vurgulayan Başkan Seçer, “Kadınlarımızın çok farklı beklentileri, sorunları var. Onların yanında olmamız lazım. Kadınlarımızı çok seviyoruz. Onlarla her zaman beraber, iç içe, onların her türlü sorunlarında yanlarında olmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Volkan Şeker: “Kadınlarımıza yönelik güzel bir çalışma”

Mut’a yapılan desteklerden dolayı Başkan Seçer’e teşekkürlerini ileten Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, “Taşhan’ın kadınlarımıza yönelik güzel bir çalışma olmasından dolayı Vahap Seçer Başkanımız’a çok teşekkür ediyoruz. Öncüsü olarak Büyükşehir Meclis Üyemiz Selahattin Arslan’a bu imkanı sağladıkları için şükranlarımızı sunuyoruz. Mut’un yanında olduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN