Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Başkan Seçer, Tarsus’ta vatandaşlarla buluştu

Başkan Seçer, Tarsus’ta vatandaşlarla buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus’a bağlı Fahrettin Paşa Mahallesi’ni ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu ve taleplerini dinledi.

Öncelikle hizmet götürülmemiş ve kenara itilmiş kesimlere ulaşacaklarını söyleyen Başkan Seçer, ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden herkesi kucakladıklarını vurguladı. Seçer, “Çok güzel bir ülkede ve kentte yaşıyoruz. Paylaşmak için değerlerimiz, zenginliklerimiz çok. Yeter ki bunların değerini bilelim. İnsanları etnik yapısından, mezhebinden, meşrebinden, bölgesinden dolayı ayırmayalım” dedi.

Başkan Seçer, kenti odasından yöneten ve her yere koruma ordusuyla giden Büyükşehir Belediye Başkanı algısını yıktıklarını belirterek, “Çok şükür korkacak hiçbir şeyimiz yok. Çiğ yemedik, karnımız ağrımıyor. Her yere de gireriz. Her yere de çıkarız, her ortamda oluruz. Bu vatan bizim. Her metrekaresi hepimizin. Biz bu bilinçle çalışıyoruz” diye konuştu.

Mersin’de gelir dağılımdaki adaletsizliğin oluşturduğu geniş makası daraltmak istediklerini vurgulayan Seçer, “Biz bu memlekette makası ne kadar çok daraltırsak o kadar çok huzuru, güveni, kardeşliği tesis etmiş oluruz. Bu görevlerden bir tanesi de bizim. Belediyeler, yurttaşlara hizmetle görevlendirilmiş. Belediyeler yurttaşlara temas eden yegane birimdir. En yakın birimdir. Merkezi yönetim bizim kadar sizlere yakın olamaz. Muhtar ve belediye başkanı; önce vatandaşın ulaşacağı muhtardır” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN