Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MARİNA İÇİN YAPI İZİNLERİ İPTAL EDİLDİ

MARİNA İÇİN YAPI İZİNLERİ İPTAL EDİLDİ

Yasaları hiçe sayarak Alışveriş merkezine dönüşen ve büyük tartışmalara neden olan Mersin Yat Limanı için tüm yapı ruhsat belgeleri ile yapı kullanma izin belgeleri iptali kararı verildi.

Mersin 2. İdare Mahkemesi Yat Limanı İnşaatına ilişkin tüm yapı ruhsatı belgeleri ve yapı kullanma izin belgelerinin iptaline karar vermişti. Mahkeme’nin bu kararının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de ruhsatları iptal etti.

Konuyu uzun yıllardır takip eden Araştırmacı Yazar Abdullah Ayan, kararı sosyal medyasında paylaştı. Ayan, “Yat limanı niyetine oluşturulan alışveriş merkeziyle ilgili şehircilik müdürlüğü yargı kararına uydu ve tüm yapı ruhsatları, yapı kullanım izin belgeleri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatları iptal edildi. İşte yıllardır sürdürülen mücadele sonunda çıkan 16 Eylül 2020 günlü tarihi karar” dedi.

Liman ile ilgili artık ne olacağını da açıklayan Ayan, “Mersin yat limanı ile ilgili ne olacak diyenlere çok açık, net anlaşılır biçimde ne olması gerektiğini anlatayım; Marinalar için koyulmuş yüzde 5 inşaat alanı 5,5 metre yüksekliğe uyulacak. Kaçak bölümler yıkılacak. Sonra da herkes işine gücüne bakacak. Hepsi budur” ifadelerini kullandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN