Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Suçlular Yakalandı

Suçlular Yakalandı

Mersin Emniyet Müdürlüğü Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İlçe genelinde meydana gelen faili meçhul olayların aydınlatılmasına yönelik yapılan çalışmalarda; 6 Açıktan Hırsızlık, 4 İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık, 4 Evden Hırsızlık, 2 Otodan Hırsızlık, 2 Bisiklet ve Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı olmak üzere toplamda 18 Hırsızlık olayı ile 1 Dolandırıcılık ve 1 Güveni Kötüye Kullanma olayı aydınlatıldı. Bu olaylarla ilgili olarak ele geçirilen 4 cep telefonu, 1 bisiklet, 1 klima iç ünitesi, 1 çanta, 1 kol saati ile 1 cep saati sahiplerine teslim edilerek, olaylara karıştığı tespit edilip yakalanan 20 şahıs adli mercilere sevk edildi.

İlçe genelinde aranan 2 araç ile 1 çalıntı motosiklet bulunarak sahiplerine teslim edildi. Konuyla ilgili yakalanan şüpheli şahıslar hakkında gerekli adli işlemler yapıldı.

Uyuşturucu Uyarıcı Madde Ticareti, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma,  Yağma, Cinsel Taciz, Kaçakçılık, Terör Örgütü Propagandası, Hırsızlık, Parada Sahtecilik suçlarından olmak üzere aranan 22 şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edildi.

Akdeniz Emniyette

Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bir ikamette çok sayıda silah bulunduğu bilgisi alınması üzerine yapılan çalışmalar neticesinde 2 tabanca, 1 pompalı tüfek, 135 tabanca fişeği, 10 bıçak, 5 muşta, 2 döner bıçağı ele geçirildi.

Yine ilçe genelinde meydana gelen diğer olaylar ve yapılan operasyonlar neticesinde 3 ruhsatsız tabanca, 2 ruhsatsız tüfek ve 17 gram uyuşturucu madde ele geçirilmiş, bu malzemeler ile ilişkili şahıslar yakalanarak adli mercilere sevk edildi.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için  kararlı bir şekilde çalışmalarımız sürekli olarak devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN