Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MERSİNLİLER MASKE ZORUNLULUĞU İSTİYOR!

MERSİNLİLER MASKE ZORUNLULUĞU İSTİYOR!

Mersin, son günlerde artan vaka sayıları ile dikkat çekiyor. Buna karşılık tedbirlerin yetersizliği ise vatandaşlar tarafından eleştiri konusu olurken, sokağa çıkarken maske zornluluğu getirilmesini istediler.  

Pandeminin görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bugüne geçen sürede, en az vakanın görüldüğü Mersin, tedbirler konusunda yakaladığı bu başarısını artık kaybetti. Kurban Bayramı ve vaka saylarının yüksek olduğu Gaziantep, Kilis, Adana, Konya, Ankara, Şanlıurfa gibi illerden kente gelişlerin artması, plajlarda denetim yetersizliği, sokak düğünlerinin kontrolsüzlüğü, toplanmaların önüne geçilmemesi Mersin’i ilk 10’a yerleştirirdi.

HASTANELER ALARM VERİYOR

Resmi makamlardan açıklama yapılmazken, en somut açıklamayı yapan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, kentte bayramdan sonra koronavirüs vakalarında hızlı bir artış yaşandığına dikkat çekerek, “Bizim hastanemizde de yüzde olarak artış oldu. Şu an için yatak sıkıntımız yok fakat ilerleyiş hızlı. Bu biraz üzücü bizim açımızdan” demesi, hastanelerin alarm verdiği yorumlarına yol açtı.

MASKE YASAĞI GETİRİLMELİ

Mersinliler maske yasağı getirilmesi konusunda hem fikir olurken, denetimlerin yetersizliğinden de şikayet ettiler. Vatandaşlar özellikle, minibüslerin fazla ve maskesiz yolcu alması ile denetim esnasında kurallara uyulması, denetim bittikten sonra kuralların terk edilmesine dikkat çektiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN