Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Başkan Seçer, ilçeleri gezdi

Başkan Seçer, ilçeleri gezdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Silifke, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur ilçelerinde esnafla, muhtarlarla, gazetecilerle bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yol ve su çalışmalarından sosyal yardımlara kadar tüm çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Seçer, yurttaşlardan gelen soruları da yanıtladı. Başkan Seçer, gezdiği ilçelerde belediyeye bağlı birimleri de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

bahçe sularken MESKİ’nin sağladığı içme suyunu kullanmamalarını isteyen Başkan Seçer,  “Bizim MESKİ suları bahçe sulaması için kullanılmaz. Yani parasını da verseniz biz onları bahçe sulamada kullanılmak üzere vermiyoruz vatandaşa. Yasal olarak da bu doğru bir şey değil. Biz öncelikli olarak vatandaşın içme suyunu karşılamak zorundayız. Fazla olan bölgelere de şimdi bir karar çıkarttık meclisten, hobi bahçesi abonesi yapacağız. Örneğin Mut’ta suyumuz bol, Mut’a yetiyor, artıyor bile. Orada müsaade edebiliyoruz. Bahçesini sulasın. Çünkü su var. Ona da ama ayrı bir sayaç takmak kaydıyla. Burada da anladığım kadarıyla su kaynaklarının yetersizliğinden değil, nüfusun artığı dönemler, yaz dönemleri ama daha çok yine bence kaçak kullanım ve amaç dışı kullanımdan kaynaklı dönemsel sıkıntılar olabilir” dedi.

‘Kurs merkezlerimiz başarılı’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer daha sonra Aydıncık ilçesine geçerek belediyenin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde öğretmenlerle bir araya geldi.

Başkan Seçer, kurs merkezlerinden eğitim alan öğrencilerin sınavda başarılı olduklarını belirterek “Toplamda 20 tıp öğrencisi var, eczacılık var, diş hekimliği var, 35 mühendislik var. Tabi yarış değil bizim meselemiz ama yaptığımız işin de doğru ya da eksik ya da yanlış olduğunu bu sonuçlar ortaya çıkarıyor. Binin üzerinde öğrencimiz üniversiteye girmiş” dedi.

 11 binlik nüfusu olan ilçenin 115 öğrencilik kurs merkezi kontenjanı bakımından şanslı olduğunu da ifade eden Seçer, “Tabii çok emeğiniz var. Güzel bir eğitim öğretim sezonu geçti. İnşallah önümüzdeki eğitim öğretim sezonu da öyle olacak, Eksiklerimizi de tamamlamış olacağız” diye konuştu. 

Aydıncık ve Bozyazı esnafını gezdi

Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan ile de bir araya gelen ve sohbet eden Başkan Vahap Seçer, daha sonra Aydıncık ilçe merkezinde esnafı dolaştı.

Bozyazı ilçesinde de Bozyazı Belediyesi tarafından yapılan, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği sahil düzenlemelerini inceleyen Başkan Seçer, Sini Çayı’nda balık tutan yurttaşlara ‘rast gele’ dedi. Başkan Seçer, kendisi de olta sallayarak Sini Çayı’ndan balık tutmaya çalıştı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamurlu muhtarlarla buluşmasında, yol çalışmaları konusunda hem mali, hem idari disiplini sağladıklarını belirterek, “Şu anda bütün sorunları aştık. En azından mali disiplinimiz var, ne yaptığımızı biliyoruz. Mersin’de özellikle kırsal bölgelerde vatandaşlarımızın bizlerden en öncelikli talebinin güzel bir yolda seyahat etmek olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Anamur’un içme suyu sorununu çözecek Otluca Projesi için girişimlerinin sürdüğünü ifade eden Başkan Seçer, MESKİ’nin Anamur’a 110 milyon lira değerinde yatırım planladığını da kaydetti.

Anamur’daki ziyaretlerinde belediyenin sosyal çalışmalarını da anlatan Başkan Seçer, şu an merkez ilçeler ve Tarsus’ta uygulanan evde bakım hizmetinin yılsonundan itibaren Erdemli, Silifke ve Anamur’da da uygulanacağını söyledi.

Belediyeciliği sadece yol ve kaldırım yapmak olarak görmediklerini, sosyal projelere ve sosyal desteklere önem verdiklerini vurgulayan Başkan Seçer, kadınlara yönelik önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti. Seçer, kadınların çalışmasını, kadın emeğinin görünür olmasını ve daha çok ekonomik değer kazanmasını sağlayacak, kadını güçlendirecek projeler yaptıklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN