Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.525,7700
 • EURO
  $0,4608
 • ALTIN
  $48.105,7600
 • BIST
  1,1972
“HADİ GEL KÖYÜMÜZE DESTEK VERELİM PROJESİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

“HADİ GEL KÖYÜMÜZE DESTEK VERELİM PROJESİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülük ettiği “Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi” ile kırsalda yaşayan yoksul çiftçi ailelerine küçükbaş hayvan desteği verilecek. İlk yıl 60 aileye 25’er adet küçükbaş hayvanın verileceği projede 5 yılda 300 aileye ulaşılacak. Projeye katılan aileler bu sürede 7 bin 500 küçükbaş hayvan yetiştirmiş olacak.

“Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi Protokolü” Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Mersin Veteriner Hekimler Odası ile Mersin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında imzalandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü ve toplam 10 milyon 638 bin lira bütçeli proje 10 ilçede hayata geçirilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, temel amaçlarının kırsalda yaşayan düşük gelirli ailelere istihdam yaratmak ve ekonomilerinin düzelmesine katkı sunmak olduğunu belirterek, “Doğduğu yerde doymayan ve kente göç etmek zorunda kalan köylü yurttaşlarımızın doğduğu yerde doymalarını, orada istihdam ve gelir edinmelerini sağlama amacı güdüyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN