Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.236,9100
 • EURO
  $0,2828
 • ALTIN
  $36.304,0000
 • BIST
  1,2080
Öğrenciler Pandemiyi fırsata çevirdi…

Öğrenciler Pandemiyi fırsata çevirdi…

Anamur’un Çarıklar Mahallesi’nde bulunan Rüştü Kazım Yücelen İlkokulu, inanılmaz bir başarıya imza atarak Anamur’da bir ilki gerçekleştirdi.

Rüştü Kazım Yücelen İlkokulunda okuyan öOkulda okuyan 20 öğrenciden 11’i Anadolu Lisesi’ni, bir öğrenci proje imam hatip lisesini, 2 öğrenci sağlık meslek lisesini, 2 öğrenci ise Alanya Anadolu Lisesi’ni kazanma başarısı gösterdi.

“TARİHSEL BAŞARI”
Açıklamada bulunan Okul Müdür Vekili Melih Gençoğulları, “Çarıklar mahallesi, Anamur ilçe merkezine 4 kilometre uzaklıkta. Durumu iyi olan aileler çocuklarının eğitimini ilçe merkezindeki okullara aldırıyor. İmkanı olmayan aileler ise mahallemizde bulunan İçişleri Eski Bakanı merhum Rüştü Kazım Yücelen’in adını taşıyan okula gönderiyor. Okulumuzun 22 yıllık bir geçmişi var. Koronavirüs salgının başlaması ve okulların tatil edilmesiyle birlikte bir sürece girdik. LGS’ye girecek öğrencilerimiz için öğretmenlerimiz, bir eylem planı hazırlayarak uygulamaya koydu. Hazırladıkları testleri, ders konu içeriklerini öğrencilerimizin evlerine günübirlik dağıttılar ve topladılar. Ardından değerlendirerek başarısız olunan konular üzerine yoğunlaştılar. Bu süreç hem öğrenci hem de velilerde mükemmel bir motivasyona neden oldu. Sonuçta okul için tarihsel bir başarıya imza atıldı” dedi.

“ALİ YÜCELEN’E TEŞEKKÜR”

Okulda okuyup LGS’ye giren 20 öğrenciden 11’i Anadolu lisesine, iki öğrencinin sağlık meslek lisesine, bir öğrencinin proje imam hatip lisesine yerleştiğini belirten Gençoğulları, “Pandemi dönemini fırsata çevirdik. Bu süreçte bizlere desteğini esirgemeyen iş adamı Dr. Ali Yücelen’in çok önemli bir payı var. Kendisi bizlere her zaman desteğini verdi. Bu süreçte büyük fedakarlık gösteren öğretmenlerimize, büyük bir azimle çalışan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN