Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.883,0800
 • EURO
  $0,5886
 • ALTIN
  $56.291,0000
 • BIST
  1,2108
BÜYÜKŞEHİR, VAHŞİ DEPOLAMA ALANLARINI TAMAMEN KALDIRIYOR

BÜYÜKŞEHİR, VAHŞİ DEPOLAMA ALANLARINI TAMAMEN KALDIRIYOR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, hem mevcut çevre sorunlarını hem de oluşabilecek çevre sorunlarını en aza indirebilmek adına sürdürülebilir bir çevre politikası ile önemli bir çalışmaya daha imza attı. Başkan Seçer, Mersin’in bazı ilçelerinde bulunan vahşi depolama alanlarının tamamen ortadan kaldırılması için önemli bir çalışma başlatarak çevreye olan duyarlılığını bir kez daha ispatladı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Haziran ayı itibariyle 13 ilçenin tamamına hizmet verecek şekilde ilçe belediyelerine yakın alanlara 9 adet katı atık aktarma istasyonu konuşlandırıldı. İlçelerin atıkları artık doğada vahşi depolanmıyor ve bu istasyonlara taşınıyor. Bu istasyonlara getirilen katı atıklar, Büyükşehir tarafından toplanarak bertaraf tesisine götürülüyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi bu çalışması ile sayılı büyükşehirlerden biri haline geldi.

Yüksek maliyete rağmen bu hizmeti üstlenen Mersin Büyükşehir Belediyesi, toplanan atıkları elektrik enerjisine dönüştürürken, çöplerin toprak yoluyla tarım alanlarına, yer altı suları yoluyla denize ve oluşan zararlı gazlarla havaya karışmasına engel oluyor. Ekosistem döngüsü için hayati önem taşıyan bu hizmetle havaya salınan metan gazının önüne geçilerek, tüm dünyanın mücadele ettiği küresel ısınmaya pozitif katkı sağlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN