Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.284,6800
 • EURO
  $0,2577
 • ALTIN
  $31.154,0000
 • BIST
  1,2092
Başkanlardan Kırsal Bölgelere Bayram Ziyareti

Başkanlardan Kırsal Bölgelere Bayram Ziyareti

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tepeköy, Fındıkpınarı ve Kuzucubelen mahallelerine Kurban Bayramı dolayısıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ziyaretlerde, Korona virüsü süreci ve belediyelerin kırsal bölgelerde yaptıkları hizmetler konusunda bilgiler aktarıldı. Belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve birim müdürlerinin de yer aldığı ziyaretlerde; mahalle halkıyla buluşma gerçekleştirildi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kadınlara yazar İpek Ongun tarafından kaleme alınan ‘Zoru Başaranlar’ isimli kitabı hediye etti. Çocuklara ise Nutuk kitabı dağıttı. Kırsal bölgede yaşan kadınlara müjde veren Başkan Tarhan, 5 Ağustos Çarşamba günü açılacak olan Yazlık Sineması’na davet ederek, belirlenen bölgelerden servis kaldıracağına dile getirdi.

KIRSAL BÖLGELERE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR ETKİSİNİ GÖSTERİYOR’

Ziyarette Mezitli Belediyesi olarak yaptıkları hizmetleri aktaran Başkan Tarhan, “Büyükşehir Yasası kapsamında Büyükşehir Belediyemiz ve Mezitli Belediyemizin ortak pek çok hizmeti bulunuyor. Özellikle kırsal bölgelerde iş birliği son derece önemli. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’le birlikte Ziraat Mühendisi olmamız kırsal bölgelere yapılacak yatırımları ön plana çıkarıyor. Artık sizlere çok daha iyi hizmetin geleceğine inanıyorum. Hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan hizmet sunmaya devam ediyoruz. Çok farklı değişimlerin yaşandığını herkes görüyor. Ama bu yatırımları daha da hızlandırmak gerekiyor. Artık Büyükşehir’de yanımızda. Özellikle bazı ürünleri başka şehirlere gönderme konusunda destek olacaktır. Şeftalinin, limonun para etmesi gerekiyor, bahçelerinize giden yolların yapılması gerekiyor. Özellikle bölgesel iklim nedeniyle yollarda tahribat çok daha fazla oluyor. Ama muhtarımız bilgi verince hemen yapıyoruz” dedi.

‘KADINLARIMIZI DAHA FAZLA SOSYAL YAŞAMA KATMAMIZ GEREKİYOR’

Yazar İpek Ongun tarafından kaleme alınan ve Kadın Üretici Pazarlarımızdaki kadınların mücadelesinin anlatıldığı ‘Zoru başaranlar’ kitabından bahseden Başkan Tarhan, konuşmasında, “Artık kadınlarımızı daha fazla sosyal yaşamın içerisine katmamız gerekiyor. Bu konuda Kadın Üretici Pazarlarımızdaki kadınlar örnek oldu. Bunu daha fazla genele yaymak gerekiyor. Az önce bahçeleri ziyaret ederken gördük. 40-45 derecede kadınlarımız çalışıyordu. Ama erkekler burada ağaç gölgesinde oturuyor. Bu toplantımızda da daha fazla kadının olması gerekiyordu. Biz kadınlarımızı daha fazla yaşamın içerisine çekmek için mücadelemizi sürdüreceğiz.  5 Ağustos tarihinde gösterime başlayacak olan Yazlık Sinemamız için kadınlarımıza özel servis kaldıracağız. Kadınlarımız bizim baş tacımız” ifadelerini kullandı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN