Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

SUYA KADEME DÜZENLEMESİ VE ATIK SU İNDİRİMİ GELDİ

SUYA KADEME DÜZENLEMESİ VE ATIK SU İNDİRİMİ GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Kurulundan Cumhur İttifakının önerisi ile kademe ve atık su bedellerine düzenleme müjdesi geldi. Genel Kurulda ayrıca Mut ve Bozyazı’ya özel indirim düzenlemesi de kabul edildi.  

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda  0-12 metreküp olan ilk kademenin 0 – 15’e, ikinci kademenin 13-25 metreküpten 16-30 metreküpe, 3’üncü kademenin 26-75 metreküpe, 4’üncü kademenin 31-76 metreküpe ve son kademenin de 76 metreküp ve üzeri olmasına karar verildi. Oylama sonucunda düzenleme oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca Mut’a yönelik hayvan üreticilerinin desteklenmesi kapsamında indirim düzenlemesi yapılması önerisi de Bozyazı’nın da bu indirimden faydalanması şeklinde kabul edildi. Atık su bedelinin de yüzde 50’den, yüzde 45’e çekilmesi ve bakım ücretlerinin alınmaması ile ilgili öneri de kabul edilen maddeler oldu.

İLK ABONELERDEN ALINAN PARALARIN İADESİ İLE İLGİLİ MADDE KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Toplantının ilk gündem maddesi olan ve Ocak ayında yüzde 22’ye çıkarılan yeni abonelerden alınan katılım payının 16 Mayıs günü yüzde 0,9’a düşürülmesi sonucu fazla ödeme yapanlara geri ödeme yapılması da görüşüldü. Görüşmeler sonucu konu komisyonlara havale edildi.

BAKIM ÜCRETLERİ ARTIK PEŞİN ALINMAYACAK

Bir süredir tartışılan ve faturaya henüz bakım yapılamadan yansıtılan bakım ücretleri genel kurulun gündem maddeleri arasındaydı. Alınan kararla bu uygulamada kaldırıldı ve bundan sonra bakım talebi olursa bu ücretin alınması kabul edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN