Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.215,0800
 • EURO
  $0,2683
 • ALTIN
  $31.631,0000
 • BIST
  1,2170
İLÇE BELEDİYELERİ, KAZI BEDELLERİNİ TAHSİL EDEMİYOR

İLÇE BELEDİYELERİ, KAZI BEDELLERİNİ TAHSİL EDEMİYOR

Mersin’de çeşitli kurumlarca yapılan elektrik, doğalgaz, telefon hatları gibi telekomünikasyon projeleri ve benzeri alt yapı çalışmaları için kazı izni veren ve kazı bedellerini ilgili kurumlardan tahsil edip, ilçe belediyelerine ödemesi gereken AYKOME, bu bedeli ilçe belediyelerine ödemiyor.

Kazı bedelleri ödenmeyince ilçe belediyeleri kendi bölgelerindeki çalışmalara izin vermiyor ve hem altyapı çalışması yapacak kurumlar hem de vatandaş mağdur oluyor.

KAZI TAHRİP BEDELLERİ ALINDI ANCAK İLÇE BELEDİYELERİNE ÖDENMEDİ

İlçe belediyeleri,  uzun zamandır Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’nden (AYKOME) kazı bedellerini tahsil edemiyor. Kazı çalışması yapacak kamu kurum ve kuruluşlarından kazı tahrip ücretlerini alıp, ilçe belediyelerine aktarması gereken AYKOME, bu bedeli belediyelere ödemiyor.

Kazı tahrip bedellerini Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’nden tahsil edemeyen belediyeler ise, kamu kurumlarına kazı izni vermeyince, hem kurumlar hem de vatandaş Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri arasında mekik dokuyor.

KAMU KURUMLARI KAZI KRİZİNİN SONA ERDİRİLMESİNİ İSTİYOR.

Bir yandan proje ve yatırımlar aksarken, bir yandan da vatandaşa hizmet götürme noktasında mağdur olan kamu kurumları ise Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerine ödemekle yükümlü olduğu bedelleri bir an önce ödeyerek bu kazı krizinin sona erdirilmesini istiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN