Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.225,7400
 • EURO
  $0,2720
 • ALTIN
  $32.203,0000
 • BIST
  1,2166
‘Rüştü Kazım Yücelen Mesleki Eğitim Merkezi’ Protokolü İmzalandı

‘Rüştü Kazım Yücelen Mesleki Eğitim Merkezi’ Protokolü İmzalandı

2 Şubat 2014 tarihinde vefat eden İçişleri eski Bakanı Rüştü Kazım Yücelen adına Anamur’da Mesleki Eğitim Merkezi’nin kurulması için Mersin Valiliği’nde Vali ve Yücelen ailesi arasında protokol imzalandı.

Gerçekleşen protokol törenizine Rüştü Kazım Yücelen’in kardeşi Mehmet Yücelen, Oğulları Ali Yücelen, Mustafa Yücelen ve Hakan Yücelen katıldı.

Protokolde konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su, Yücelen ailesine böyle bir hizmet adına adım attıkları için teşekkür etti. Vali Su, “İnşallah burada güzel öğrenciler yetişecek. Ülkemize faydalı işler yapacak. Çok güzel bir şey düşünmüşsünüz” dedi.

Protokolde töreninde konuşan Yücelen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Yücelen, “Değerli müdürümüz olmasaydı bizim böyle bir ihtiyacın varlığından haberimiz dahi olmayacaktı. Onların bu konudaki istekleri, bu konuyu aşkla anlatmaları sonucunda böyle bir adım attık. Mesleki eğitim merkezinin lise diploması veriyor olması, emeğiyle para kazanan gençlerimizin de lise diploması alacak olması bizim açımızdan çok sevindirici bir hizmet ve teşvik. Bunun üzerine Anamur’da böyle bir merkezin olması ve hala devam ediyor olması, Anamurlular açısından çok büyük bir şans. Buradaki tek küçük sıkıntı oto sanayi içerisinde olmasından dolayı velilerimizin kız çocuklarını oraya gönderirken imtina ediyor olmasıydı. Biz de bunu duyduğumuz zaman bundan daha iyi bir hizmet, daha iyi bir hayır olamaz herhalde dedik. Çalışmak zorunda olan kız çocuklarımızın da haftada iki gün okula giderek lise diploması alması sağlanacak. İnşallah Allah bizlere nasip eder de onların üniversite hayatlarında ellerinden tutabiliriz, destek olmaya gayret ederiz diye, kardeşlerimizle böyle bir karar verdik. Sayın Valim sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah inşallah bitirmeyi ve ikincisine başlamayı devam etsin” dedi.

Hayırsever Yücelen ailesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlanan arazide kurulması planlanan mesleki eğitim merkezinin 2 bin 875 metre kare arazi üzerine yapılacağı, 16 prefabrik derslik bulunacak merkezin Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinden de öğrenci alacağı kaydedildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN