Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.237,0200
 • EURO
  $0,2849
 • ALTIN
  $36.666,0000
 • BIST
  1,2081
BAŞKAN TOLLU, Mecliste Görüşülen Konulardan Belediyenin Haberi YOK!!!

BAŞKAN TOLLU, Mecliste Görüşülen Konulardan Belediyenin Haberi YOK!!!

Mecliste Erdemli Belediyesi ile ilgili görüşülen konulardan belediyenin haberi olmadığını vurgulayan Mükerrem Tollu, her iki belediyede de konuların görüşülmesi gerekiyor diye, dert yandı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Mersin Büyükşehir Belediyesi 2020 Yılı Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Birleşimi’nde isyan etti.

Erdemli İlçesi, Arpaçbahşiş Mahallesi, 549 ve 550 parsellerin Turizm Alanı ve Yeşil Alan olarak işaretlenmesine ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği konusunun oylamaya sunulması sırasında söz alan Tollu, yapılan planla ilgili bilgileri olmadığını belirtti.

Erdemli’de yapılmak istenen imar tekliflerinden haberleri olmadığı için isyan eden Tollu, Erdemli Belediye Meclisi’nin de fikrinin alınması gerektiğini belirtti. Tollu, “Burada hiç biri yapılmadan plan değişikliği yapılıyor. Komisyonun bu görüş doğrusunda hareket etmesini istiyoruz. Yine bilgimiz dışında gelen konu” diye konuştu. Tartışmanın ardından; teklif, İmar Bayındırlık, Çevre Sağlığı, Ekonomik Kalkınma ve Turizm Komisyonuna sunuldu.

“YİNE BELEDİYENİN HABERİ YOK”

Erdemli Belediyesi’nin mülkiyeti ile ilgili plan yapıldığını söyleyen Tollu, “Ama yine belediyenin haberi yok bundan. Belediye hizmet alanı olan bir yer turizm alanı oluyor. Kıyı kenarındaki vatandaşa ait bir yer belediyenin yeri haline getiriliyor. Burada ciddi bir yanlışlık var” dedi.

Ayşenur Önal / Haberci Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN