Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Mersin’e yeni Gençlik ve Spor İl Müdürü atandı

Mersin’e yeni Gençlik ve Spor İl Müdürü atandı

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından görevlendirilme ile atanan Ökkeş Demir, ayağının tozuyla yeni normalleşme sürecinde  gençlik kampında bulunan gençlerle buluştu.

2013 Akdeniz Oyunlarıyla ‘Spor Kenti’ kimliğine kavuşan Akdeniz’in incisi Mersin’i tesis envanterine, yurtlardan gençlik merkezlerine kadar spor ve gençlik alanına ilişkin 

ekip arkadaşlarımızla birlikte çok güzel adımlar atacaklarını belirten Demir, şunları kaydetti:

Çağlar boyunca Allah inancının hüküm ferma olduğu, zengin tarih sofrasında nice inancı iç içe ve bir arada misafir etmeyi bilmiş, bereketli topraklarıyla her daim Akdeniz’i ve dünyayı doyuran bir liman olan ve bütün gücünü içinde barındırdığı insanının gönül güzelliğinden ve sıcaklığından alan Mersin’i muhabbetle selamlıyoruz.

GENÇLERİN GÖZLERİNDEN GELECEĞE DOĞRU UZANAN IŞIKLAR FIŞKIRMAKTA

Göreve başladığımız günün, böylesi manidar bir açılışa tevafuk etmesini de çok büyük bir mutlulukla karşıladığımı bilmenizi isterim. Zira buraya gelmeden evvel, memleketim Gaziantep’te dört sene boyunca vazifesiyle onurlandırıldığım bu kıymetli makamın en heyecan verici tarafı hiç şüphesiz tam da şu anda olduğu gibi gençlerle buluşuyor olmak, onların enerjisiyle hemhal olmak ve onların diriltici gücünden istifade etmektir. Bu istifade hiç mübalağa etmiyorum! ekmek ve suda, balda ve kaymakta, değme sofrada yoktur. Gençlerle buluşmak, onların iç dünyalarına ve hayallerine konuk olmak ve dahası onların bu hayalleri gerçekleştirmesine  yardımcı olmak, bize tevdi edilen bu kıymetli makamın en can alıcı noktası ve aslında bizatihi yakıtı olagelmiştir. Çünkü gençlerin gözlerinden geleceğe doğru uzanan ışıklar fışkırmakta, bu ışıklar üzerinde yaşadığımız bu topraklara yansımakta ve geleceği aydınlatan bu ışıklar yarın görevi bizden devralacak gençlerin tasavvurları ve tahayyülleriyle şekil almaktadırlar.

AMACIMIZ ONLARIN HAYALLERİNİN UZANABİLECEĞİ HER ÜCRAYA TAŞIMAK

Vazifemiz bu ışığın aydınlık bir gelecek kurmasına yardımcı olmak ve bu konuda gençlerimizi sonuna kadar desteklemektir. Onları destekliyor olmak, esasen memleketimizin ve dahi bütün dünyanın temeline münhasır bir hamledir. Bu desteği sadece gençlik merkezlerimizde ve spor tesislerimizde değil, onların hayallerinin uzanabileceği her ücraya taşımak için elimizden geleni yapmak boynumuzun borcu olsun!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN