Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  8,2623
 • EURO
  9,7288
 • ALTIN
  498,85
 • BIST
  10,7578
MEYVE SEBZE HALİNDEKİ KREŞ, ÖĞRENCİ KABULÜNE BAŞLADI

MEYVE SEBZE HALİNDEKİ KREŞ, ÖĞRENCİ KABULÜNE BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de örneği olmayan bir uygulamaya imza attı ve sebze meyve toptancı halinde çalışan kadınların çocukları için kreş açtı. Öğrenci kabulüne bu ay itibariyle başlayan kreşte incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Biz böyle yapıları Mersin’in birçok yerinde yapacağız. Aslında tercih edilen yer olarak bakıldığı zaman, gerçekten kimsenin aklına gelmeyecek bir yer. Halkımız böyle tesislere, böyle eğitim yuvalarına layık. Daha çok değerli projelerin altına imza atacağız. Bu daha başlangıç” ifadelerini kullandı.

Ekonomik olarak dezavantajlı olan bölgelerde kreşler açmak istediklerini belirten Başkan Seçer,  “Çocuklarımızın ailelerden kaynaklı fırsat eşitliği sorununu ortadan kaldırmak istiyoruz. Gelir olarak yüksek düzeyde ailelerin çocukları bu imkanlardan faydalanabiliyorlar ama dar gelirli ailelerimizin çocukları faydalanmakta sıkıntı yaşıyor. İşte biz bu açığı belediye olarak kapatmak istiyoruz” dedi.

Mersin Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde komisyoncularla da bir araya gelen Başkan Seçer, belediyenin hal çevresinde yaptığı yol ve asfalt çalışmaları ile hal içinde yapılan çalışmaları da inceledi. Seçer, belediyenin 2018 yılında toptancı halinden 13 milyon lira rüsum geliri elde ettiğini, 2020 yılının sadece ilk 6 ayında 17 milyon liralık rüsum gelirine ulaştığını vurgulayarak, “Demek ki bir disiplin, denetleme olursa, vergi ve gelir kaçaklarını, bu anlamdaki adaletsizliği de önleyebiliyorsunuz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN