Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.608,0500
 • EURO
  $0,4483
 • ALTIN
  $51.493,8900
 • BIST
  1,2095
“ANAMUR’A DOĞAL GAZ GELİYOR”

“ANAMUR’A DOĞAL GAZ GELİYOR”

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Doğalgaz konusunda son aşamaya gelindiğini açıkladı.

Mersinin en uzak İlçelerinden birisi olan Anamur, doğalgaza kavuşuyor. Yapılan çalışmalar neticesinde BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Antalya üzerinden Anamur’a doğalgazın boru hattının bağlanması planlanıyor.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “1,5 buçuk yıldır sürdürdüğümüz Anamur Belediye Başkanlığı görevimiz süresince çağın gereksinimlerine uygun, vatandaşlarımızın refah düzeyini arttıracak ve kentimizi gerçek anlamda modernize edecek uygulamaları hayata geçirmeyi kendimize ilke edindik.
Büyük kentlerde bulunan tüm imkânların Anamur’a sunulabilmesi amacıyla hükümetimiz ve bakanlıklarımızla bire bir görüşmelerimizi yaptık. Bu çerçevede seçim döneminde söz verdiğimiz Anamur’a Doğalgaz Getirilmesi Projemizin, boru hattı güzergahının belirlenmesi için 1 Temmuz 2020’de ihaleye çıkılacağını öğrendik.
Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre Antalya’dan getirilecek olan Doğalgaz Boru Hattının arazi-etüt, harita, kamulaştırma ve mühendislik işlerinin 1 Temmuz 2020’de başlayarak 450 gün içerisinde bitirilmesi öngörülüyor”dedi.

Kılınç, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, BOTAŞ Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum.
Birkaç yıl içerisinde evlerinde doğalgaz kullanmaya başlayacak olan Anamurlu Hemşerilerime de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN