Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.558,4300
 • EURO
  $0,4383
 • ALTIN
  $49.055,0000
 • BIST
  1,2043
AKDENİZ BELEDİYESİNDE VİRÜS PANİĞİ

AKDENİZ BELEDİYESİNDE VİRÜS PANİĞİ

Akdeniz Belediyesi’nde Bilgi İşlem Bölümü’nde çalışan bir personelde koronavirüs çıktığı öğrenildi.

Belediyeden gelen bilgilere göre 6 kişiye test yapıldığı öğrenilirken Bilgi İşlem bölümünün ise karantinaya alındığı kaydedildi

BAŞKAN GÜLTAK: 1 PERSONELİN İLK TESTİ POZİTİF ÇIKTI 7 PERSONEL KARANTİNAYA ALINDI

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Koronavirüs şüphesiyle hastaneye giden bir belediye personelinin yapılan ilk testinin pozitif çıktığını, temas ettiği 7 personelin de kontrol amaçlı hastaneye götürüldüğünü belirtti.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, belediye merkez binada yer alan birimde görevli 1 personelin yapılan ilk kontrolünde korona testinin pozitif çıktığını ve personelin hemen Mersin Şehir Hastanesi’ne sevk edildiğini ve tedavisine başlandığını belirtti. 

“Paniğe gerek yok, belediyemiz hizmete devam ediyor”

Başkan Gültak, bu personel ile temas eden 7 personelin de Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nden gelen görevliler tarafından kontrol amaçlı hastaneye götürülerek Koronavirüs taramalarının yapıldığını ve evlerinde 14 günlük karantina sürecine alındıklarını ifade etti.

Panik yapılacak bir durum olmadığının altını çizen ve salgına karşı belediye merkez binasında tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını kaydeden Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, iş ve işlemleri için belediyeye gelen vatandaşlar için de gerekli önlemlerin alındığını, belediyeye maskesiz girişin yasaklandığını ve gelen kişilerin ateşinin ölçülmeye devam edildiğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN