Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.479,9600
 • EURO
  $0,4620
 • ALTIN
  $47.070,0000
 • BIST
  1,1961
BAŞKAN SEÇER, TARSUS HAL KOMPLEKSİ’NDE ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN SEÇER, TARSUS HAL KOMPLEKSİ’NDE ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Hal Kompleksi’ni ziyaret ederek, hal esnafı ile bir araya geldi. Hem hal esnafı hem de Tarsus için önemli değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, Tarsus’a inşa edecekleri Kültür Merkezi ve mevsimlik tarım işçileri için yapacakları Konteyner Kent Projesi’nin müjdesini verdi.

Kültür Merkezi için yer tespiti yapacaklarını ve gelecek 50 yılı kapsayacak bir proje hayata geçireceklerini ifade eden Seçer, “Tarsus’un ismine yaraşır bir kültür merkezi inşa edeceğiz. Arkadaşlarımla beraber yer tespiti için geldik. Hangi bölgede olması gerektiği önemli çünkü gelecek 50 yılı programlıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde Tarsuslular’a kültür ve sanat etkinliklerinin olduğu muazzam bir kültür merkezi yapacağız” dedi.

Mevsimlik tarım işçilerinin daha medeni şartlarda yaşaması için Tarsus’ta pilot çalışma olarak hayata geçirecekleri Konteyner Kent Projesi’nin de müjdesini veren Başkan Seçer, “Önemli ve örnek bir çalışma. Tarsus’ta Kargılı bölgesinde belediyemize ait alanda bir pilot çalışma yapıyoruz. Şu anda proje aşamasında o yüzden net bir bilgi veremiyorum ama ilk etapta 100 konteynerlik bir Konteyner Kent kuracağız. Mevsimlik tarım işçilerinin daha medeni şartlarda yaşamalarını sağlamak için bu projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Başkan Seçer, OSB’lerin Tarsus için önemli olduğunu, Tarsus’un ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda canlanması için Büyükşehir olarak her türlü desteği vereceklerini vurgulayarak, “Tarsus akşam saat 7’den sonra köy hüviyetine bürünür diye Tarsuslular şikayet eder. Herkes evine gider ve Tarsus’ta in cin top oynar. Tarsus’un daha canlı bir yer olması lazım. Bunun için üreten, kazanan, refah düzeyi yüksek bir Tarsus’a ihtiyaç var. O zaman kültürü, sanatı ve canlı hayatı geliştirebilirsiniz. O yüzden bu yönde önemli adımlar atacağız” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN