BALIK ADAMLAR, DENİZDEN ALIŞVERİŞ SEPETİ VE SANDALYE ÇIKARDI

BALIK ADAMLAR, DENİZDEN ALIŞVERİŞ SEPETİ VE SANDALYE ÇIKARDI

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” ve “Çevre Koruma Haftası” etkinlikleri kapsamında farkındalığı artırmak ve deniz kirliliğine dikkat çekmek için Marina’da dalış etkinliği gerçekleştirdi. Balık adamlar dalış yaparak alışveriş sepetinden sandalyeye, cam şişelerden poşetlere kadar yüzlerce atığı denizden çıkardı. Atıklar, yurttaşlar görebilsin diye sergilenmek üzere belirlenen alana bırakıldı. […]

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” ve “Çevre Koruma Haftası” etkinlikleri kapsamında farkındalığı artırmak ve deniz kirliliğine dikkat çekmek için Marina’da dalış etkinliği gerçekleştirdi. Balık adamlar dalış yaparak alışveriş sepetinden sandalyeye, cam şişelerden poşetlere kadar yüzlerce atığı denizden çıkardı. Atıklar, yurttaşlar görebilsin diye sergilenmek üzere belirlenen alana bırakıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Dr. Bülent Halisdemir, “Denizlerimizin özellikle insan eliyle kirletilmesi bizleri üzüyor. Deniz araçlarının denizi kirletmesini istemiyoruz. Bu konuda yüzlerce denetim yaptık. 19 gemiye 36 milyon gibi bir ceza yazmak zorunda kaldık. Amacımız ceza değil, amacımız caydırıcılık. Biz Mersinliler’in denize küsmesini istemiyoruz. Bizlerin vatandaşlarımızdan isteği deniz ortamına istenmeyen maddeleri atmamaları, bu konuda duyarlı olmaları” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır