270 KİLOLUK SALİM SAKARYA’NIN TEDAVİSİ BAŞLADI

270 KİLOLUK SALİM SAKARYA’NIN TEDAVİSİ BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık bir aydır yatağa bağımlı halde yaşayan ve kendi kişisel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan 270 kiloluk zihinsel engelli Salim Sakarya’nın imdadına yetişti. 112 Acil Servis ile Salim Sakarya arasında köprü vazifesi gören Büyükşehir, sağlık ekiplerinin kilosu dolayısıyla evden çıkaramadığı Sakarya’yı ambulansa taşıyarak, hastaneye ulaştırılmasını sağladı. Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı […]

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık bir aydır yatağa bağımlı halde yaşayan ve kendi kişisel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan 270 kiloluk zihinsel engelli Salim Sakarya’nın imdadına yetişti. 112 Acil Servis ile Salim Sakarya arasında köprü vazifesi gören Büyükşehir, sağlık ekiplerinin kilosu dolayısıyla evden çıkaramadığı Sakarya’yı ambulansa taşıyarak, hastaneye ulaştırılmasını sağladı. Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Evde Bakım ekipleri tarafından ilk muayenesi ve kişisel temizlik işlemleri yapılan Sakarya’yı,  itfaiye ekipleri evden çıkardı ve ambulansa götürdü.

Salim Sakarya’nın tedavi sürecinin Büyükşehir aracılığıyla başlatılması ailesini de mutlu etti. Ablası Neşe Erten, 10 yıldır obezite sorunu olan kardeşi Salim Sakarya’nın tedavisi için birçok yeri aradığını, Büyükşehir sayesinde gerekli adımların atıldığını belirterek, gözyaşları içinde “Çok mutluyum. Ben bugünü yaşamak için gece-gündüz uyku uyumadım. Günlerdir neler yaşıyorduk. Yemek bile yemek yiyemiyorduk. Kardeşim tedavi olacak. Gözümüzün önünde ölmeyecek. Çok teşekkür ederim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır