Emlakçılardan ‘konut fırsatçılığına’ tepki

Emlakçılardan ‘konut fırsatçılığına’ tepki

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesinin sektörün canlanması için bir fırsat olduğuna işaret ederek, bazı gayrimenkul şirketlerinin fiyatları artırmasını ‘fırsatçılık’ olarak değerlendirdi. Kamu bankaları 1 Haziran’da konut kredisi oranlarını birinci elde yüzde 0,64’e, ikinci elde ise yüzde 0,74’e çektiği açıkladı. Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, […]

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesinin sektörün canlanması için bir fırsat olduğuna işaret ederek, bazı gayrimenkul şirketlerinin fiyatları artırmasını ‘fırsatçılık’ olarak değerlendirdi.

Kamu bankaları 1 Haziran’da konut kredisi oranlarını birinci elde yüzde 0,64’e, ikinci elde ise yüzde 0,74’e çektiği açıkladı.

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, tarihin en düşük oranlı kredilerin hem yıllardır ev sahibi olma hayali kuranlar hem de pandemi döneminde büyük sıkıntı yaşayan sektör için büyük bir umut yarattığını dile getirdi. Ancak kimi şirketlerin bunu fırsata çevirmeye çalıştığına işaret eden Başkan Madenli, artan fiyatlara tepki gösterdi.

BUNUN ADI FIRSATÇILIKTIR

Covid 19 virüsü nedeniyle yaşanan pandemi döneminde birçok sektörde olduğu gibi emlakçıların da sıkıntılar yaşadığına işaret eden Başkan Madenli, “Kamu bankaları, birinci elde yüzde 0,64’e, ikinci elde ise yüzde 0,74 oranlarıyla konut kredisi vereceğini açıkladı. Bu karar hem düşük faiz oranlarıyla 180 ayda uygun ödemelerle ev sahibi olmak isteyenler için hem de zor günler geçiren esnafımıza umut vermişti. Ancak, açıklamanın ardından rakamlara yüzde 25’lere varan oranlarda zam geldi. Bunun adı fırsatçılıktır. Bu haksız kazancın önüne geçilmelidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır