Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $
 • EURO
  $0,4508
 • ALTIN
  $
 • BIST
  1,2076
Başkan Seçer, Stk’lar, Meslek Odaları Ve Sendika Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Başkan Seçer, Stk’lar, Meslek Odaları Ve Sendika Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’de görev yapan sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi. 1 Haziran itibariyle girilen yeni normalleşme sürecinde nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunan Seçer, “Bu süreçte kentin hayatına yön veren kesimler ile bir araya gelmek istedim. Fikir fikirden üstündür. Sendikalar, meslek odaları, sanat camiası neler düşünüyorlar? Nelerin eksik olduğu, nelerin olması gerektiği, bizim yaptıklarımızla ilgili değerlendirmeleri neler, eksiğimiz neler? Bu yeni normalleşme sürecinde tavsiyeleri neler? Bunların üzerine konuşmak için bir araya geldik” dedi.

Basında ve televizyon ekranlarında Mersin’in adının bu dönemde iyi bir şekilde anılmasından dolayı duyduğu onuru dile getiren Seçer, “Tanınmazsanız, allame-i cihan olun, bir nadide gül olun, dağ başında olun. Kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyeniz yok. Mersin’i ben böyle bir kent olarak görüyorum. Yani keşfedilmemiş” dedi.

“165 bin koli dağıtımını Belediye gerçekleştirecek demiştim ve bitiyor”

Seçer, salgın boyunca çalışamayan vatandaşı, kepenk kapatan esnafı yalnız bırakmadıklarını ifade ederek, verdikleri hizmetleri rakamlarla açıkladı. Gıda kolisi yardımı konusunda hedefledikleri rakamı hafta sonu itibariyle yakalayacaklarının bilgisini veren Seçer, “159 bin 929 erzak kolisi dağıtılmış. 165 bin başvuru var demiştik. Şu anda başvuruları kapatamıyorum ama bu 165 bin koli dağıtımını Belediye gerçekleştirecek demiştim ve bitiyor. Hafta sonu itibariyle tamamlıyoruz” diye konuştu.

“Her bize müracaat edene gıda yardımı yaptık”

Belediye çalışanlarının tüm risklere rağmen kapılarına kadar giderek koli, sıcak yemek ve bebek paketi ile ilgili yardım dağıtımlarını binlerce vatandaşa ulaştırdığından bahseden Seçer, şöyle devam etti:

“Eski sistem yok artı bizde. Götürelim muhtara bırakalım, partiye bırakalım, ona, buna bırakalım yok. Muhtar liste getirir, önümüze koyar ama önümüze de düşer, o adreslere bizi götürür. Biz T.C. kimliğini alır, imzasını alırız. Bu koliler böyle dağıtıldı. Bunu bilmenizi istiyorum ve beyana tabiydi. Biz insanları kendi adaletine, kendi insafına bıraktık. Varsıl olanın, yoksulun hakkını gasp etmesini kendi vicdanlarına bıraktık ama bize müracaat eden herkese de gıda yardımı yaptık. Toplamda 440 bin porsiyon yemek dağıtıldı. Günlük 9 bine kadar çıktı bu rakam. Evde kaldı, işini yapamıyor, rahatsızlığı var, yemek yapamıyor ya da yoksul, hepsine ulaştık. Bunu bu Belediye’nin çalışanları yaptı. Kaytarmadan, gereksiz raporlar almadan. Bizler, ‘Çocuğumun maması yok!’ diyen 8 bin 706 anneye bebek paketi götürdük. Devam ediyor. Taleplerin tamamını tamamlıyor arkadaşlar.”

“Allame-i cihan olun, bir nadide gül olun, kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyeniz yok”

Vatandaşlara, sağlık çalışanlarına ve kurumlara teşekkürlerini de ileten Seçer, “Hepiniz adına ben Belediye Başkanı olarak bu mücadelenin içerisinde bu işi yöneten bir kurumun yönetici hüviyetiyle konuşuyorum. Gerçekten vatandaşlar da, sağlık çalışanları da, kurum çalışanları da çok özverili davrandı. Dezenfeksiyon işlemleri yaptılar. Toplu yaşam alanlarını, ATM’leri, parkları dezenfekte edenler, vatandaşları taşıyan belediye otobüs şoförleri; bunlar hep risk altında çalıştı. Bunlar kaçabilirdi, bunlar kaytarabilirdi, bunlar işini yapmayabilirdi. Ben çok onurluyum. Mersin bu dönemde ismi ile öne çok çıktı. Basında, televizyon ekranlarında ‘Mersin’de vaka sayısı az’ diye çıktı. Bunlar önemliydi. Çünkü tanınmazsanız, allame-i cihan olun, bir nadide gül olun, dağ başında olun. Kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyeniz yok. Mersin’i ben böyle bir kent olarak görüyorum. Yani keşfedilmemiş” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN