Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.249,7800
 • EURO
  $0,2530
 • ALTIN
  $30.641,0000
 • BIST
  1,2106
Evde saç boyayanlar dikkat! “Asla geri dönüşü yok”

Evde saç boyayanlar dikkat! “Asla geri dönüşü yok”

Pandemi sürecinde evde çok fazla saç boyandığını belirten Kuaför Ali Katırcı, “Evde yapılan işlemlerin asla geri dönüşü yok. Saçlarınız geri gelmeyecektir” dedi.

AYŞENUR ÖNAL / HABERCİ GAZETESİ


Kuaför ve berberlerin 50 gündür kapalı olduğu süreç içerisinde kadınların kendi saçlarını boyamaları hakkında açıklama yapan Kuaför Ali Katırcı, her geçen gün saç bakımı yaptıran kadın sayısında artış olduğunu kaydetti.

Evde boyanan saçların ciddi zarar gördüğünü vurgulayan Katırcı, “Pandemi dönemi ve öncesinde bazı kozmetikçilerin ucuz, kalitesiz, hatalı ve yanlış bilgilendirmesi sonucu evde boyama ve açma işlemi yapan bayanlar şu an bakım yaptırmak zorunda kalıyor” dedi.

Saçlarda meydana gelen hasarların ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını belirten Katırcı, “Saçlarda deri yanması, aşırı dökülme ve açılma, kelleşme, saç tellerinde kuruma ve kopma oluşmasına sebep verebiliyor. Çok dikkat edilmesi gerekir” dedi.

Evde kendi saçlarını boyayan Ziraat Mühendisi Seyhan Yoldaş’tan örnek veren Katırcı, “Saçlarının çok döküldüğünü, deride aşırı yanma olduğunu ama tekrar kuaför de boyanınca düzenlediğini belirtti. Bayanların evde saç boyamak istemeleri halinde profesyonel bir kuaförden bilgi almaları gerekir. Asla evde açma işlemi yapılmamalı, evde yapılacak işlem asla geri dönüşü olmayacaktır. Saçlarınız geri gelmeyecektir” diye vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN