Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.253,9200
 • EURO
  $0,2540
 • ALTIN
  $30.872,0000
 • BIST
  1,2111
Karacailyas Mahallesindeki Yağmur Suyu Hattı Çalışmaları sürüyor

Karacailyas Mahallesindeki Yağmur Suyu Hattı Çalışmaları sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz İlçesi Karacailyas Mahallesi’nde yapımı devam eden yağmur suyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında MESKİ ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarından bilgi alan Başkan Seçer, çalışanlara da kolaylıklar diledi.

Başkan Seçer, mahallede yapımı devam eden yağmur suyu hattının önemli bir proje olduğundan söz ederek, “Yoğun yağmurların olduğu yıllarda bu bölgede önemli taşkınlar oluyordu. Burada iş yerlerini, özellikle hububat, bakliyat depolarını sular basıyordu ve zararlara neden oluyordu. Bu yaptığımız Karacailyas Yağmur Suyu Drenaj Hattı ile bütün bu problemleri çözeceğiz” dedi.

Mersin’in her zaman taşkın tehlikesi ile karşı karşıya kalabilecek bir kent olduğunu vurgulayan Seçer, “Bu yaptığımız yatırımları çok önemsiyorum, çok önemli ve değerli çalışmalar. En son yine bu yıl kış mevsiminde yaşadığımız bazı olumsuzluklar oldu. Önemli tehlike atlattık. Yine Mersin sel sularına yenik düşebilirdi. Bunları kökten çözmemiz lazım. İşte bu sorunları kökten çözmenin yolu da yatırım yapmak, altyapı yapmak. Pandemi sürecinin de atlatılması, hayatın normalleşmesi ile beraber çok önemli yatırımlarımız olacak” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN