Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.233,6800
 • EURO
  $0,2770
 • ALTIN
  $35.996,0000
 • BIST
  1,2081
Su Faturaları 3 ay Ertelendi

Su Faturaları 3 ay Ertelendi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2020 yılı 1. olağanüstü meclis toplantısı yapıldı.

Mersin’de Nisan, Mayıs, Haziran aylarına ait su faturalarının 3 ay süreyle faizsiz ertelenmesi ve 3 eşit taksit imkanı ile ödenmesi teklifi mecliste kabul edildi.

EMLAK VERGİ DEĞERİNİN YÜZDE 0.9’U ORANINDA KATILIM PAYI ALINACAK

MESKİ’YE 100 MİLYON LİRA BORÇLANMA YETKİSİ VERİLMESİ TALEBİ REDDEDİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin olağanüstü genel kurulunda alınan kararla, ilk aboneliklerde alınan katılım payı ücreti, emlak vergi değerinin yüzde 0.9’u oranına indirildi. Bundan sonra konut için ilk su aboneliği yapan yurttaşlar, emlak vergi değerinin yüzde 2’si oranında değil, yüzde 0.9’u oranında katılım payı ödeyecek.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, olağanüstü genel kurula,  sözkonusu indirim kararından önce ödeme yapan 3 bin 736 aboneye fazladan ödedikleri ücretin iadesini de teklif etti. Ancak hukuki belirsizlik nedeniyle bu konudaki karar Temmuz ayında yapılacak olağan genel kurula bırakıldı.

Başkan Seçer, “Bundan sonra yeni abone olacak vatandaşlarımız bize aboneye muhatap konut veya işyerlerinin emlak vergi değerinin maksimum yüzde 0.9’una veya binde 9’una denk gelen oranda bir ödeme yapabilecekler. Yine eğer bu bedeli peşin ödemek istiyorlarsa bunun üzerinden de yüzde 25 indirim söz konusu olabilecek” dedi.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN