Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.168,2600
 • EURO
  $0,2809
 • ALTIN
  $36.511,0000
 • BIST
  1,2081
MEŞTİDER BAŞKANI KOÇ, BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNE SESLENDİ

MEŞTİDER BAŞKANI KOÇ, BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNE SESLENDİ

Olağanüstü toplanacak olan Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından, mülkiyeti belediyeye ait işyerlerinin kiraları konusunda alınacak karar merak konusu oldu. Konunun esnaf açısından oldukça hassas olduğunu söyleyen MEŞTİDER Başkanı Koç meclis üyelerine seslendi. Koç, “Esnaf olarak büyük zarar yaşadık. Biz başta otogar esnafı olmak üzere kiraların ertelenmesini değil, alınmamasını talep ediyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin önümüzdeki günlerde Olağanüstü toplanması bekleniyor. Toplanacak olan meclisin gündem konuları arasında mülkiyeti Büyükşehir’e ait işyerlerinin kirası da yer alıyor. Kiralar konusunda ertelemeye gidilmesinin skandal bir karar olacağını söyleyen Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmecileri Derneği (MEŞTİDER) Başkanı Sinan Koç, meclis üyelerine çağrıda bulundu.

Başkan Koç, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Olağanüstü toplanılacak olan Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, koronavirüs salgını süresince kendi mülkiyetinde bulunan iş yerleri hakkında kiraların ertelenmesi kararının alınacağı yönünde hakim duyumlar alıyoruz. Bu skandal bir karar olur. Esnaflarımız adına kira alınmamasını talep ediyoruz. Ayrıca İçişleri Bakanlığı kararı ile faaliyetlerimiz durdurulmuş olup hala bu yöndeki karar devam etmektedir. Bilim insanları önümüzdeki yıla kadar pandeminin sürebileceğini açıklamaktadır. Dolayısıyla Büyükşehir Belediye Meclisinin esnaftan yana bir karar vermesi gerektiği çağrısını yapıyoruz. Esnafı görmezden gelmeyin! Öte yandan dün itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi esnaflar için önemli bir karara imza attı. Salgın boyunca iş yapamayan esnaftan kira ve otogar çıkış ücretlerinin alınmayacağı kararı verildi. Benzer kararın Mersin’de de alınması, bir nebze de olsa esnafın borç yükünü hafifletecek güzel bir nefes olacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN