Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  105.520
  %0,15
“ MUHTARLARIMIZA BİR MAAŞ DESTEK VERELİM”

“ MUHTARLARIMIZA BİR MAAŞ DESTEK VERELİM”

Mersin MHP Milletvekili Baki ŞİMŞEK TBMM Genel Kurulunda söz aldı. Milletvekili Şimşek konuşmasında  ; “coronavirüs salgını nedeniyle muhtarların vatandaş ve devlet arasında bir köprü görevi üstlendiğini ve bu özverileri nedeniyle bir maaş destek verilmesi gerektiğini” vurguladı.

Milletvekili Şimşek konuşmasının devamında; “ Muhtarlarımız vatandaşlar ile devlet kurumlarımız arasında bir köprü görevi görmektedirler. Özellikle bu corona salgını başladığı günden bu tarafa, gerek kaymakamlıklar gerek Emniyet güçlerimiz ile vatandaşlarımız arasında her türlü iletişimi sağlayan köy ve mahalle muhtarlarımız vardır. Bunlar, gün geliyor, kırsal mahallelerden kaymakamlıklara vatandaşın erzak yardımları için, sağlık problemleri için, ilaç yardımları için bir günde belki birkaç defa şehre gidip gelmek zorunda kalıyorlar ve vatandaşlarımızın her türlü sorununa yardımcı olmaya çalışıyorlar.
    

Buradan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına çağrı yapmak istiyorum: Vatandaşlarımıza yapılmış olan sosyal yardımlar gibi muhtarlarımıza da en az birer maaş tutarından az olmamak üzere ekonomik bir destek verilmesini talep ediyorum.
    

Başta Mersin’deki 800 muhtarımız olmak üzere emeği geçen bütün muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Aç, açıkta kalan bütün vatandaşlarımızın derdine, dermanına yetişmeye çalışıyorlar ve kırsal mahallelerdeki eczanelere ulaşamayan vatandaşlarımıza  maske dağıtımının muhtarlarımız aracılığıyla yapılmasını talep ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN