Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

”LİMON İHRACATI SERBEST BIRAKILSIN”

”LİMON İHRACATI SERBEST BIRAKILSIN”

Mersin MHP Milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel kurulunda söz aldı. Milletvekili Şimşek;  coronavirüs nedeniyle çiftçinin düştüğü zor durumdan dolayı çiftçilere destek verilmesini , borçlarının ertelenmesi yönünde adımlar atılması gerektiğini vurguladı.   

Milletvekili Şimşek konuşmasını devamında; “ Çağrım Tarım Bakanınadır. Öncelikle mazot ve gübre destek ödemeleri için teşekkür ediyorum.
    Dünya piyasasında tarımda rakiplerimiz olan İtalya, İspanya, Yunanistan gibi ülkelerde coronavirüs sebebiyle tarım alanları ekilememiş, Türkiye için büyük bir fırsat doğmuştur. Çiftçilerimizin önünü açmak, tarımla ilgili ayrıca bir kararname hazırlamak, öncelikle çiftçilerimizin üretimini artıracak destekleri vermek, çiftçi kredilerini ertelemek ve özellikle seçim bölgem olan Mersin’in şu anda en önemli sorunlarından birisi olan limon ihracatının yeniden serbest bırakılması ve çiftçinin yüzünün güldürülmesini  istiyoruz.
    

Özellikle, Ürgüp’teki ve Mersin’deki soğuk hava depolarının tamamı limonla doludur, limonla ilgili herhangi bir sıkıntı şu anda Türkiye için söz konusu değildir, zaten temmuz-ağustos ayı itibarıyla yeni ürünler de piyasaya çıkacaktır. Dolayısıyla, çiftçinin şu anda en iyi para kazanabildiği dönemdir, limon ihracatının yeniden serbest bırakılmasını ve tarımsal kredilerin ertelenmesini talep ediyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN