Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MAHALLE MUTFAKLARI HİZMETE AÇILDI

MAHALLE MUTFAKLARI HİZMETE AÇILDI

Her koşulda dar gelirli vatandaşların yanında olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yurttaşların “3 TL’ye 3 çeşit yemek” yiyebileceği “Mahalle Mutfakları” projesini hayata geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi, “Tenceremiz Paylaşım İçin Kaynıyor” sloganıyla ilkini Halkkent Mahallesi’nde hizmete açtığı Mahalle Mutfağı’nın yanı sıra 3 adet mobil dağıtım aracıyla da kentin farklı mahallerindeki yurttaşlara akşam 17.00-19.00 saatleri arasında 3 TL’ye 3 çeşit yemek hizmeti sunuyor. Büyükşehir’in “Mobil Mutfak” aracında ise dezavantajlı mahallelerdeki yurttaşlara yemekleri ücretsiz ulaştırılıyor.

Yemeklerin yapımından dağıtımına her aşamada hijyeni en üst seviyede tutan Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs’e karşı de tedbirli davranıyor. Yurttaşlar kaplar içerisine konan 3 çeşit yemeği dağıtım noktalarından alarak evlerinde tüketebiliyor. Büyükşehir, ayrıca 770 yaş almış ve hasta yurttaşa yemeklerini ücretsiz bir şekilde ulaştırarak Koronavirüs nedeniyle yaşadıkları zorlu süreci hafifletiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN