Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

CHP’DE PARKOMAT ÇELİŞKİSİ

CHP’DE PARKOMAT ÇELİŞKİSİ

BİR CHP’Lİ BELEDİYE PARKOMAT UYGULAMASI BAŞLATIYOR, BİR BAŞKA CHP’Lİ BELEDİYE MAHKEME KARARI İLE İPTAL ETTİRİYOR

Balıkesir’e bağlı CHP’li Edremit Belediyesi Parkomatı 2017 yılında Mahkemeye Taşıdı ve İptal Kararı Aldı!

Serkan Tultak/
CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentin halka açık caddelerini paralı hale dönüştürmeye hazırlanırken, yine kendi partilisi Edremit Belediyesi ise parkomat uygulamasını mahkemeye taşıdı. Mahkeme kararını verdi ve Edremit’te yol üstü ücretli otopark uygulamasını iptal etti.

KONU MECLİSE TAŞINDI, CHP’Lİ VEKİL UYGULAMA İÇİN “RANT KAYNAĞI” DEDİ

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, o dönem TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada parkomat uygulamasını yerden yere vururken, “AKP anlayışı her şeyi, her fırsatı rant kaynağı olarak görüyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi caddeleri otopark olarak görüp parkomat uygulaması başlatmıştı. İl merkezi ve ilçelerimizdeki bu uygulama nedeniyle halkımız kendi evinin önüne park ettiği aracı için bile para ödemek zorunda kalıyordu.” Dedi.

“MAHKEME KARARINI VERDİ VE EDREMİT’TE YOL ÜSTÜ ÜCRETLİ OTOPARK UYGULAMASINI İPTAL ETTİ”

Konunun rant olduğunun altını çizen Akın, uygulamanın mahkemeden döndüğünü söyleyerek şöyle devam etti:
“Edremit Belediyemiz parkomat uygulamasını mahkemeye taşıdı. Mahkeme geçtiğimiz günlerde kararını verdi ve Edremit’te yol üstü ücretli otopark uygulamasını iptal etti. Bu yanlış uygulamayı kamu yararı gereği mahkemeye taşıyan, iptal edilmesini sağlayan Edremit Belediyemize teşekkür ediyorum.Bu karar bir emsal olmalıdır. Vatandaşımız müşteri değildir. Belediyeler halka hizmet için vardırlar. Vatandaş bunun için zaten vergi veriyor. Yapılan her hizmetin parasını talep etmek doğru değildir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bu emsal kararın gereğini yerine getirerek, Balıkesirlilileri bezdiren parkomat uygulamasına her yerde son vermelidir.”

MERSİNLİ VATANDAŞLARDA MAHKEMEYE TAŞIMAYA HAZIRLANIYOR

Mersin’de de kısmen başlayan uygulama ile ilgili vatandaşlarda parkomat uygulamasını eleştirirken uygulamanın olması gerektiğini ancak bir an önce otopark sorununun çözülmesi gerektiğini savunanlar olduğu gibi, büyük bir kısım ise Büyükşehir Belediyesinin işin kolayına kaçtığını, öncelikli olarak otopark ve trafik sorununa kalıcı çözüm bulması gerektiğini ve uygulamanın yasa dışı olduğunu ve konuyu da mahkemeye taşıyacaklarını söylüyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN