Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.403,1400
 • EURO
  $0,2967
 • ALTIN
  $36.318,0000
 • BIST
  1,2142
“KENTİ MİS” ETKİNLİĞİ BAŞKAN SEÇER’İN KATILIMIYLA BAŞLADI

“KENTİ MİS” ETKİNLİĞİ BAŞKAN SEÇER’İN KATILIMIYLA BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, temiz bir kent ve temiz bir deniz için farkındalık oluşturmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan “Kenti Mis” etkinliğinin açılışını çocuklarla birlikte yaptı. Farklı okullardan gelen öğrenciler ile birlikte kolları sıvayan, mavi yeleğini giyip, çöp toplama maşasını eline alan Başkan Seçer, Atatürk Caddesi boyunca yapılan temizlik etkinliğine katıldı.

Başkan Seçer, “Bugün çocuklarımızla beraber bir farkındalık yaratmak için buradayız. Kentimizin temiz olmasını istiyoruz. Kentimizin mis gibi olmasını istiyoruz. Eğer kenti mis gibi yapmak istiyorsak da çevremizi temiz tutmamız lazım. Ama bunun bugüne mahsus kalmasını arzu etmiyoruz. Her günümüz bu bilinçle olmalı” dedi.

“Türkiye’nin En Temiz Kenti Olmak Elimizde” sloganıyla yola çıkan Büyükşehir Belediyesi’nin ilk günkü etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi’nin müzikleri eşliğinde, mavi ve yeşil yelekleri, çöp toplama maşaları ile cadde boyunca çocuklar çöp topladı. Etkinliğe, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi başta olmak üzere çok sayıda daire katıldı. Etkinlikler kapsamında Marina 1. rıhtım köşesinde deniz dibindeki çöpler balık adamlar tarafından temizlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN