ÇİFTÇİLERE ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

ÇİFTÇİLERE ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, geçen hafta yağan şiddetli yağışlardan dolayı arazileri sulan altında kalan Tarsuslu çiftçilere ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu. Milletvekili Şimşek, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ile birlikte ilçeye bağlı Kulak, Özel Bahşiş ve Yeşiltepe Mahallelerini ziyaret ederek, aşırı yağışlardan tarlaları sular altında kalan çiftçilerle görüşerek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. […]

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, geçen hafta yağan şiddetli yağışlardan dolayı arazileri sulan altında kalan Tarsuslu çiftçilere ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu.

Milletvekili Şimşek, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ile birlikte ilçeye bağlı Kulak, Özel Bahşiş ve Yeşiltepe Mahallelerini ziyaret ederek, aşırı yağışlardan tarlaları sular altında kalan çiftçilerle görüşerek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

Geçen hafta Mersin ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağışlar sonrası oluşan sel felaketinden duyduğu üzüntüyü dile getiren MHP Milletvekili Şimşek, çiftçilerin zararlarının biran önce karşılanması çağrısında bulunurken, konunun Meclis’te de takipçisi olacağının sözünü verdi.

Yaşanan sel felaketin ardından ortaya çıkan durum çok vahim olduğunun altını çizen Mersin Milletvekili Şimşek, “Yaptığımız incemeler ve bölgemiz üreticilerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda seraların birçoğu yerle bir olmuş durumda. Şiddetli yağışlar sonrası çiftçinin yüzde yüzün üzerinde zararı var. Yaşanan felaketin ardından ortaya çıkan zarar bir an önce karşılanmalı, çiftçimize ekonomik destek verilmelidir. Bizler sonuna kadar çiftçilerimizin yanındayız. Meclis’te de konunun takipçisi olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Yoğun yağışlar sonrasında Mersin ve ilçelerinde seller, taşkınlar ve hortumların yaşandığını hatırlatan MHP’li Baki Şimşek, “Burandan bir kez daha ifade etmek isterim ki, sel ve doğal afetler Mersin’in kaderi olmamalı, Mersin kaderiyle baş başa bırakılmamalıdır. Sel felaketi ile ilgili devamlı TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdiğimiz önlemler alınmalıdır. Şunun altını çizerek belirtmek isterim ki, yaşanan bu felaketin siyaseti yoktur” ifadesini kullandı.

MHP Mersin Milletvekili Şimşek, şiddetli yağışların yol açtığı sel afetiyle sular altına kalan üreticilerimizin zararlarının hasar tespiti yapıldıktan sonra, Tarım ve Orman Bakanına konuyu ileteceğini ve üreticinin mağduriyetinin giderilmesini isteyeceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır