Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,8955
  %0,12
 • EURO
  6,5461
  %0,22
 • ALTIN
  296,03
  %0,42
 • BIST
  7,6616
  %-0,02
GÜLTAK, KIRSAL MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

GÜLTAK, KIRSAL MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, hafta sonu mesaisinde kırsal mahallelere ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Başkan Gültak, son olarak; beraberinde Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve birim müdürleri ile birlikte; Camili, Iğdır, Hebilli, Aşağı Burhan, Yukarı Burhan, Kürkçü, Demirhisar ve Esenli mahallelerini ziyaret etti, bu mahallelerde yaşayan vatandaşların taleplerini, sorun ve şikâyetlerini dinledi.
Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Gültak, Akdeniz sınırları içerisinde yapılan ve yapılacak olan hizmetleri, proje ve çalışmaları anlattı; Akdeniz’i; her yönüyle daha yaşanabilir, temiz, düzenli ve yeşil alanların arttığı bir yerleşim yerine çevireceklerini ifade etti. Diğer yandan birim müdürleri de vatandaşların dile getirdiği talepleri yerinde not ederek çözümü için programa aldılar.
“Amacımız, sorunları sizden dinlemek ve en kısa sürede çözüm üretmek”
Vatandaşlara hitap eden Başkan Gültak; Akdeniz özelinde başlayan yeni dönemde artık birçok şeyin değişeceğinin altını çizdi; geçmişte unutulan, ihmal edilen kırsal mahallelerin ihtiyaç duyduğu belediyecilik hizmetlerinin en kısa sürede sunulacağını vurguladı. Özellikle gençler için spor sahaları ve kütüphaneler yapılacağını kaydeden Başkan Mustafa Gültak, “Akdeniz’in gelişmesi, değişimi ve dönüşümü için Ankara’nın da desteğini alarak 9 aylık dönemde birçok çalışma gerçekleştirdik ve buna devam edeceğiz. Bu çalışmalar, sadece Akdeniz’in değil, Mersin’in de kaderini değiştiriyor” dedi.
“Akdeniz’de rüzgâr artık farklı esiyor”
Göreve geldiği ilk günden bu yana sürekli halkın içinde olduğunun altını çizen Başkan Gültak; “Amacımız, sizlerle aynı havayı teneffüs ederek, sorunlarınızı bizzat yerinde ve sizlerden dinlemek, en kısa sürede de çözüm üretmektir. Hafta sonları sizlerin arasında bulunarak, yakından iletişim kurmaya önem veriyoruz. Sizlerden gelen talepleri, elimizden gelen tüm gayretlerle yerine getirmek için çalışıyoruz. Akdeniz’de rüzgâr artık farklı esiyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana Akdeniz’de çok yol kat ettik ve bu değişimler devam edecek. Gözlerinizdeki enerjiyi hissediyorum ve güler yüzünüzle de ısınıyorum. Bizleri sıcak ve içten karşıladığınız için hepinize gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
GAZETECİ, HOŞUNUZA GİTMEDİĞİNDE DOĞRUDUR

GAZETECİ, HOŞUNUZA GİTMEDİĞİNDE DOĞRUDUR

19 Ocak 2020, GAZETECİ, HOŞUNUZA GİTMEDİĞİNDE DOĞRUDUR için yorumlar kapalı
BİRBİRİMİZİ YEDİK!

BİRBİRİMİZİ YEDİK!

19 Ocak 2020, BİRBİRİMİZİ YEDİK! için yorumlar kapalı
“METRO İHALESİ İPTAL OLUR… ÇED RAPORU BAŞKA, PROJE BAŞKA”

“METRO İHALESİ İPTAL OLUR… ÇED RAPORU BAŞKA, PROJE BAŞKA”

19 Ocak 2020, “METRO İHALESİ İPTAL OLUR… ÇED RAPORU BAŞKA, PROJE BAŞKA” için yorumlar kapalı
Mersin’de Tefecilik Operasyonu

Mersin’de Tefecilik Operasyonu

18 Ocak 2020, Mersin’de Tefecilik Operasyonu için yorumlar kapalı
Sabri Tekli: Hedefimiz 40 Bin istihdam

Sabri Tekli: Hedefimiz 40 Bin istihdam

18 Ocak 2020, Sabri Tekli: Hedefimiz 40 Bin istihdam için yorumlar kapalı