Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.342,6600
 • EURO
  $0,2695
 • ALTIN
  $32.549,0000
 • BIST
  1,2139
MERSİN’DE YÜZLERCE KADIN “ŞİDDETE SIFIR TOLERANS” DEDİ

MERSİN’DE YÜZLERCE KADIN “ŞİDDETE SIFIR TOLERANS” DEDİ

Kadına yönelik şiddeti durdurmak adına “Sıfır Tolerans” adıyla kurdukları topluluk çatısı altında Mersin’de bir araya gelen kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla Mersin caddelerinde yürüdü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 24 kuruluşun destek verdiği yürüyüşe yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Kadına yönelik şiddeti durdurmak adına “Sıfır Tolerans” adıyla kurdukları topluluk çatısı altında Mersin’de bir araya gelen kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla Mersin caddelerinde yürüdü. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 24 kuruluşun destek verdiği yürüyüşe yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Yürüyüşe Meral Seçer, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Gülcan Kış ve Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Çocuk Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu da katılarak, “şiddete sıfır tolerans” sloganlarına ses verdi. Yürüyüşün sonunda şiddet mağduru kadınlar ve çocuklar adına çınar fidanı dikildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN