Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  6,8648
 • EURO
  7,7852
 • ALTIN
  399,04
 • BIST
  8,6691
Milletvekili Şimşek, birçok ziyarette bulundu

Milletvekili Şimşek, birçok ziyarette bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, hafta sonu geldiği seçim bölgesinde birçok ziyaretlerde bulundu.

MHP Tarsus İlçe Teşkilatı’nı ziyareti sonrası, Yarenlik Alanı’da esnaf ziyaretlerinde bulunan

Milletvekili Şimşek, daha sonra İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ile birlikte Tarsus Sanayi Sitesi esnaflarını da ziyaret ederek, esnaf ve sanatkârların sorunlarını dinledi.

MHP Akdeniz İlçe Başkanı Mehmet Göverçile ile birlikte Hebilli Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan MHP’li Baki Şimşek, mahalle muhtarları ve hemşerileriyle sohbet etti.

Hebilli Mahallesi’nin (köy) her zaman Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek verdiğini belirten Milletvekili Şimşek, “Bende bir köylü ve işçi çocuğu olarak sizlerin yaşadığı sıkıntıları çok yakından biliyorum. Benim köyümdeki çiftçinin ne sorun varsa Hebilli köyündeki çiftçinin de aynı sorunu var. Bu sorunların giderilmesi noktasında hem TBMM Genel Kurulu’nda hem de bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak bunları gündeme taşıyorum” dedi

Zaman zaman Tarım ve Orman Bakanı ile yaptığı görüşmeler sırasında bölgemiz çiftçisinin sorunlarını gündeme getirdiği hatırlatan Baki Şimşek, “Çiftçimize destek falan vermeyin. Yani zeytinyağının kilosu 18 lira verilen destek 80 kuruş. Köylü için, çiftçi için zeytinyağının kilosu 18 lira olmuş ya da 18 lira 80 kuruş olmuş bunun önemi yok. Siz dedim sadece köylüye suyu bedava verin dedim. Suyu bedava verin, elektriği yüzde 50 ucuz verin, biraz da mazot verin, onun dışında başka destek vermeyin dedim. Çiftçi sizden başka bir şey istemiyor dedim. Çiftçi kendisi eker, diker, satar gerisine karışmayın dedim. Çünkü parayı pul ediyorlar, bakın 10 kuruş şuraya, 5 kuruş şuraya, 3 kuruş şuraya destek diyorlar para bitiyor, dağın arkasındaki Pamukluk barajı 10 senedir bitmiyor. Değirmençay, göletler bitmiyor. Erdemli’de Sorgun Aksıfat bitmiyor. Projesi olan bu 5 baraj bitse Adana’dan Antalya’ya kadar olan bu bölgeyi, araziyi sulayacağız. Ama maalesef yatırımlar doğru planlanmıyor. Ama sayın Bakan söz verdi, bu dönem Mersin’e gelecek. Mersin, Türkiye’yi doyuruyor, siz daha Mersin’e gelmediniz dedim” ifadesini kullandı.

12 ay boyunca tarım yapılan başka bir il’in olmadığının altını çizen Milletvekili Baki Şimşek

“12 ay boyunca Türkiye’nin her yerine tarım ürünleri bu bölgeden gidiyor. Bakan hem Mersin’e geleceğini, hem de bu barajlarla ilgili 2020 yılında yüklü bir ödenek ayıracağının sözünü verdi. İnşallah buralardaki baraj ve göletlerimiz bittiği zaman çiftçilerimiz biraz daha nefes alacak. Ben her geldiğimde sizlere şunu söylüyorum, bağınızı, bahçenizi, bostanınızı, tarlanızı satmayın.  Ben bu dağların çocuğuyum, üzülüyorum. Yok, miras meselesi, yok o mesele, bölüşemiyorsunuz, bakamıyoruz diyorsunuz. Malınıza sahip çıkın arkadaşlar. Hayat artık çok pahalandı. Bu insanlarımız mecbur köylere geri dönecek. Bu işin başka hal çaresi yok. Bu nüfus yoğunluğunda herkesin iş bulması, aş bulması çok kolay değil” şeklinde sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN