Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,7185
  %0,37
 • EURO
  6,3323
  %0,31
 • ALTIN
  271,20
  %0,55
 • BIST
  107.529
  %0,64
MERSİN YENİ BİR SPOR ORGANİZASYONU KAZANDI

MERSİN YENİ BİR SPOR ORGANİZASYONU KAZANDI

Yenişehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından bu yıl ilki düzenlenen Mersin Yenişehir Triatlonu’nu parkuruyla, kusursuz organizasyonuyla hem katılımcı sporculardan, hem federasyondan, hem spor yorumcularından tam not aldı.  

Yenişehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu’nun, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Forum Mersin’in ve Spor Toto’nun katkısıyla düzenlediği Yenişehir Triatlonu, Mersinlilere renkli bir hafta sonu yaşatırken katılımcı sporculara farklı bir yarışma deneyimi sundu.

Yenişehir Triatlonu için titiz çalışmalar günler öncesinden başladı. Adnan Menderes Bulvarı’ndaki sahil şeridini ve Fenerbahçe Meydanı’nı yarışma için düzenleyen Yenişehir Belediyesi, hem yarışma parkurunda, hem hakem ve gözlemci alanlarında,  Türkiye Triatlon Federasyonu’nun uluslararası yarışma normları için istediği tüm hazırlıkları eksiksiz yaptı. Sonuçta ortaya kusursuz bir organizasyon çıktı. Yarışmaya katılan tüm sporcular Yenişehir parkurunu beğendiklerini, önümüzdeki yıllarda da Mersin’de yarışmak istediklerini ifade etti. Triatlonu izlemek ve sunum yapmak üzere Mersin’e gelen ünlü spor sunucusu ve yorumcusu Emre Tilev de, “Mersin, dünya çapında bir spor organizasyonu kazandı” ifadelerini kullandı.  

BAŞKAN SEÇER DE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI  

Yenişehir Triatlonu, dereceye giren sporculara ödüllerinin sunulmasıyla sona erdi. Fenerbahçe Meydanı’nda yapılan ödül töreninde Sprint Erkekler Kategorisi’nde dereceye giren Emirhan Altıntaş, Mehmet Fatih Davran ve Hakan Tunç’un ödüllerini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer sundu. Sprint Kadınlar Kategorisi’nde dereceye giren Melike Yılmaz, Ayşenur Acar ve Ebru Yılmaz’a ödüllerini Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit sundu. Olimpik Erkekler Kategorisi’nde dereceye giren Muhammet Bertuğ Polatçı, Zülfü Karabulut ve Enes Kızılcık’a ödüllerini Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan sunarken Olimpik Kadınlar Kategorisi’nde dereceye giren Aslı Simay Yazıcı ve Işık Tezcan’a ödüllerini Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol sundu.  

‘BU DAHA BAŞLANGIÇ’  

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yenişehir Triatlonu’nun ödül töreninde yaptığı konuşmada, başarılı organizasyondan dolayı Yenişehir Belediye Başkanı Abddullah Özyiğit’i kutladı. Seçer, “Belediye başkanları olarak kentimize değer katmak istiyoruz. Mersin’in çok daha iyi noktalarda olmasını istiyoruz. Toplum refah içinde yaşasın, birlik ve beraberliğimiz güçlensin istiyoruz. Mersin bu konuda Türkiye’ye örnek olabilir. Bunu birlikte başaracağız” dedi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Bu daha başlangıç. Yenişehir Triatlonu daha da gelişecek. Dünyanın her yerinden sporcuları ağırlayacağız. Yıllar geçse de bugün burada dereceye giren arkadaşlarımız, Yenişehir Triatlonu’nun ilk üçüncüleri, ilk ikincileri, ilk birincileri olarak tarihe geçecek” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Performans Düşüklüğü Bahanesi İle İşten Çıkarmalar Sürüyor! Savunma Evrakı Bile Hazır

Performans Düşüklüğü Bahanesi İle İşten Çıkarmalar Sürüyor! Savunma Evrakı Bile Hazır

20 Kasım 2019, Performans Düşüklüğü Bahanesi İle İşten Çıkarmalar Sürüyor! Savunma Evrakı Bile Hazır için yorumlar kapalı
Ak partili yöneticiler kaza yaptı: 1 ölü 2 yaralı

Ak partili yöneticiler kaza yaptı: 1 ölü 2 yaralı

20 Kasım 2019, Ak partili yöneticiler kaza yaptı: 1 ölü 2 yaralı için yorumlar kapalı
Mersin’de Facebook İstasyonu için imzalar atıldı

Mersin’de Facebook İstasyonu için imzalar atıldı

19 Kasım 2019, Mersin’de Facebook İstasyonu için imzalar atıldı için yorumlar kapalı
BÜYÜYÜNCE MARKA KENT OLACAĞIZ

BÜYÜYÜNCE MARKA KENT OLACAĞIZ

19 Kasım 2019, BÜYÜYÜNCE MARKA KENT OLACAĞIZ için yorumlar kapalı
11 BÜYÜKŞEHİRDEN TARIMDA GÜÇ BİRLİĞİ

11 BÜYÜKŞEHİRDEN TARIMDA GÜÇ BİRLİĞİ

19 Kasım 2019, 11 BÜYÜKŞEHİRDEN TARIMDA GÜÇ BİRLİĞİ için yorumlar kapalı