Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,7152
  %0,27
 • EURO
  6,3012
  %-0,10
 • ALTIN
  268,70
  %0,09
 • BIST
  106.588
  %-0,20
Akdeniz Belediye Meclisi toplandı

Akdeniz Belediye Meclisi toplandı

Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim ayı 2’nci birleşim 1’inci oturumunu Mustafa Gültak başkanlığında yaptı.

Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim ayı 2’nci birleşim 1’inci oturumunu Mustafa Gültak başkanlığında yaptı. Toplantıda, komisyonlardan gelen tüm kararlar meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.
Akdeniz Belediyesi Meclis Toplantısı, belediye konferans salonunda yapıldı. ‘Akdeniz’in yararı’ ortak paydasında birleşen tüm meclis üyeleri, komisyonlarda ayrıntılı şekilde değerlendirdikleri bütün kararları mecliste oy birliğiyle kabul ettiler.

“Şeffaflığı ön planda tutuyoruz”
Çeşitli gündem maddelerinin oy birliği ile meclisten geçmesi dolayısıyla bir konuşma yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, özellikle belediyenin 2020-2024 Stratejik Plan ve Bütçesini oy birliği ile kabul eden tüm meclis üyelerine teşekkür etti. “Akdeniz’e hep birlikte iyi ve hayırlı işler yapmak için çalışacağız” diyen Gültak, şöyle devam etti:
“Stratejik plan ve bütçenin geçmesi konusunda, Akdeniz’in hizmet alması noktasında, seçilmiş bir belediye başkanının önünü kesmeme adına yaptığı pozitif çalışmalardan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Ben de elimden geldiği kadar belediyenin iç mekanizmasını, isteyen tüm meclis üyelerimizin önüne koyuyorum. Şeffaflığı ön planda tutuyoruz. Amacımız, 5 yıl boyunca hep beraber, meclis üyeleri, bürokratlarımız, işçilerimiz ve emekçilerimizle birlikte Akdeniz’i çok daha yaşanılabilir, barışın ve kardeşliğin ön planda olduğu bir kent ve ilçe haline getirmektir. Meclisimizdeki uyumdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu uyumdan kazanan; ‘Akdeniz’ olacaktır” dedi.

Huzurkent’te Karakucak Güreşleri düzenlenecek

Mecliste, Huzurkent Bahşiş Mahallesi Ulu Camii ve Huzurkent Köselerli Mahallesi Fatih Camiinde gasilhane ve morg yapımının Akdeniz Belediyesi bütçesinden karşılanması ile ilgili komisyon raporları, üyelerin oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca; Huzurkent’te 29 Ekim 2019 tarihinde Karakucak Güreşleri’nin düzenlenmesi ile ilgili komisyon raporları da üyelerin oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti.

Meclis’te ayrıca; 2020 Mali Yılı Ücret, Vergi, Resim ve Harç tarifelerini içeren Plan ve Bütçe ile Hukuk ve Toplumsal Adalet Komisyon Raporları ile 2020-2024 Stratejik Planı çalışması ile ilgili komisyon raporları görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. 2020 Mali Yılı Performans Programı ve 2020-2022 Mali Yılı Bütçesine ilişkin tekliflerle ilgili raporlar da oy birliği ile karara bağlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Kaplumbağalar için hukuk mücadelesi

Kaplumbağalar için hukuk mücadelesi

22 Kasım 2019, Kaplumbağalar için hukuk mücadelesi için yorumlar kapalı
BİR SAVUNMANIZI ALAYIM

BİR SAVUNMANIZI ALAYIM

21 Kasım 2019, BİR SAVUNMANIZI ALAYIM için yorumlar kapalı
SEÇER, KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

SEÇER, KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

21 Kasım 2019, SEÇER, KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI için yorumlar kapalı
MESKİ’DEN ANAMUR’A YAĞMUR SUYU HATTI

MESKİ’DEN ANAMUR’A YAĞMUR SUYU HATTI

21 Kasım 2019, MESKİ’DEN ANAMUR’A YAĞMUR SUYU HATTI için yorumlar kapalı
“Her mahallemize ihtiyaç duyduğu hizmet ulaşacak”

“Her mahallemize ihtiyaç duyduğu hizmet ulaşacak”

21 Kasım 2019, “Her mahallemize ihtiyaç duyduğu hizmet ulaşacak” için yorumlar kapalı