Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  6,8627
 • EURO
  7,7740
 • ALTIN
  397,05
 • BIST
  8,6788
İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı’dan Vefa Ziyareti

İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı’dan Vefa Ziyareti

Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki ile birlikte Tarsus Yaşlı Bakım ve Huzurevinde kalan büyükleri ziyaret ederek bir süre sohbet edip sorunlarını dinledi.

İl Sağlık Müdürü Bahçacı, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında, Tarsus ilçesindeki huzurevinde kalan büyüklerle bir araya geldi. Bahçacı’ya ziyaretinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Salime Özbay, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Feyzullah Kuttur, İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Orhan Acehan ve sağlık personeli eşlik etti.

Büyüklerimiz İçin Ne Yapsak Az

Ziyarette, huzurevi sakinlerine çiçek takdim eden Bahçacı; bir toplumun geleceğine güvenle bakabilmesi için geçmişini unutmaması ve geçmişinin temsilcisi olanlara gerekli saygıyı ve özeni göstermesi gerektiğini söyledi. Bahçacı, “Buralar bizim için bir okul. Sizin yaşanmışlıklarınızdan edineceğimiz önemli tecrübeler var. Sizler insan hayatının önemli bir evresini yaşıyorsunuz. Toplum olarak sizlere olan vefa borcumuzu en iyi şekilde ödemek istiyoruz. Son yıllarda hayatın hızlanması ve aile yapısının değişmesi ile birlikte büyüklere saygı konusunda bir erozyon söz konusu. Bu gidişatı tersine çevirmek, çocuklarımıza ve gençlerimize bu geleneğimizi hatırlatmak için sizleri daha sık ziyaret etmemiz gerekiyor. Bir toplum geçmişi ile geleceği arasında köprü kurmak istiyorsa büyüklerine gereken saygı ve özeni göstermelidir. Milletimizin önemli hasletlerinden biri olan büyüklerimize saygı ve sizlerin hayır dualarını almak için buradayız. Tarsus Huzurevinde siz büyüklerimiz nezdinde hepinizin gününü kutluyor, yaşam sevincinizin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” dedi.

Devletin tüm imkanları ile ihtiyacı olan vatandaşların yanında olduğunu belirten Bahçacı, Sağlık Müdürlüğü olarak yaşlıların sağlık alanında her türlü ihtiyacını gidermenin ve yanlarında olmanın asli görevleri olduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN