Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,5674
 • EURO
  8,9922
 • ALTIN
  475,25
 • BIST
  9,8173
‘Haydi Erdemli’ye’

‘Haydi Erdemli’ye’

Erdemli Belediyesi, Tarihin ve Kültürlerin Buluşma Noktası Erdemli ‘Haydi Erdemli’ye’ programı ile Forum Sanatçılar Meydanında, Mersinlilerle bir araya geldi.

Erdemli Belediyesi, ‘Haydi Erdemli’ye’ programı ile Forum Sanatçılar Meydanında saat:16.00’da Mersinli vatandaşlarla buluştu. Program kapsamında gösterilerini gerçekleştiren Türkülerin Dansı, Belediye Şehir Tiyatrosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Çocuk Korosu toplulukları vatandaşları kendine hayran bıraktı. Ayrıca Erdemli’nin tarihi ve kültürel mekânlarının tanıtıldığı Gezilesi Erdemli Fotoğraf Sergisinin de yer aldığı programda Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun organizasyona katılan vatandaşlarla kurduğu sıcak iletişim dikkatlerden kaçmadı. İlçenin tanıtımı ve turizmin bölgede canlanması adına önemli projelere imza atan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Erdemli’nin Mersin’in marka değeri olan ilçelerinden sayıldığına dikkat çekti.

Kızkalesi Medya Günleri, Kısa Film Festivali, Ayaş Antik Tiyatro Festivali gibi projelerle Erdemli’nin tarihi ve kültürel mekânlarının tanıtımını gerçekleştiren Başkan Tollu programda yaptığı değerlendirmede ise şu ifadelere yer verdi, “İlçemiz, gerek tarihi gerek doğal gerekse kültürel güzellikleri açısından turizmin önemli noktalarından bir tanesidir. El değmemiş birçok güzelliğe sahip bölgemizin; önemli yatırım noktalarından bir tanesi olan ilçemizin tanıtımı adına birçok projeye imza atıyoruz. Amacımız Erdemlimizi ve ilçemizle birlikte bölgemizi ulusal ve uluslararası nitelikte bir cazibe merkezi haline dönüştürmek. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz projelere bir yenisini daha ekleyerek, Mersinlilere ilçemizi tanıtmak istedik. Bunu yaparken de vatandaşlarımıza oluşturduğumuz sosyal yaşam alanları sayesinde, kültür hayatımızı canlandıran kurslarımıza yer verdik. 7’den 70’e ilçemiz sakinlerine sağladığımız olanaklarla bugün burada onlarda kendilerine yer buldu ve ilçemizin tanıtımı gibi önemli bir amaç için sahne aldı. Ben tüm eğitmenlerimize, kursiyerlerimize ve bizleri yalnız bırakmayarak ziyaretimize gelen vatandaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN