Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,6347
 • EURO
  8,9897
 • ALTIN
  469,92
 • BIST
  9,8037
“KIŞLA ARAZİSİ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNE DAHİL OLACAK”

“KIŞLA ARAZİSİ MİLLET BAHÇESİ PROJESİNE DAHİL OLACAK”

Araştırmacı Yazar Ayan, Mersinlilerin merakla beklediği Millet Bahçesi Projesine, uzun yıllardır tartışma konusu olan OYAK’a ait Kışla Arazisinin dahil edileceğini açıkladı.

Öte yandan Mersin’in önde gelenleri, kentin tanıtımının yeterince yapılmadığından dert yanarken, tamamen Mersin’i anlatan ve yine Mersin de çekilmek istenen 3 dizi film projesinin olduğu ama yapımcıların kentte muhatap bulamadıkları ortaya çıktı.

Radyo Ülkü de yayınlanan Yerel Gündem programında Serkan Tultak’ın sorularını yanıtlayan Araştırmacı Yazar Abdullah Ayan, TSG Stadyumunun yıkılmasının ardından Millet Bahçesi yapılacak alanla ilgili açıklamalarda bulundu.

“KIŞLA ARAZİSİ PROJEYE EKLENECEK”

Projenin sadece yıkılan stadyum alanını kapsamadığını söyleyen Ayan, şunları söyledi:
“Daha önce yazdığım bir yazıda, ‘46 Bin 500 m2 alanı kapsayan Millet Bahçesi bu hali ile güdük bir proje olurdu’ diye belirtmiştim. Millet Bahçesini denizle buluşmazsa orada bir hata var demektir. O nedenle bu projede Müftü Deresinin olması gerektiğini söylerken Kışla Arazisinin de buraya eklenmesi gerektiğini söylüyorum. Öte yandan neden yapıldı ve nasıl yıkıldığını bir türlü anlamadığımız o zamanın parası ile de bu kent aquaparka 35 Milyon TL para harcadı. İşte burası da bu projeye eklenecek. Tabi daha da önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımızın burası ile ilgili talimatıda var. Yazılı bir şey yok ama böyle olacağını söyleyebiliriz.”

“PROJE 2020 KASIM AYINDA BİTECEK”

Projenin kısa zamanda biteceğini vurgulayan Ayan, “Şunu da ilk kez açıklayayım; bu proje için ödeneğin yüzde 20’lik kısmı 2019 yılında ayrılmış, 2020 içinde yüzde 80’i ayrılmış gözüküyor. Yani bu proje hızlı bir biçimde bitirilecek. Tabi ihale için itiraz süreçlerinde bir şey olmazsa önümüzdeki yılın sonu, Kasım ayı gibi bu proje tamamlanmış olacak. Bu projede birde Müftü Köprüsü üzerine sadece yayalar için köprü yapılacak. Hep söylediğim bir şey var; Bu projeyi ben 20 yıldır hayal ediyorum. Eskişehir Porsuk Çayına plaj yapar da, biz nasıl olur da denizden bu denli yararlanamayız anlamış değilim.” Dedi.

“Mersin İçin 3 Dizi Projesi Vardı, Muhatap Bulamadılar”

Mersin’in önde gelenleri, kentin tanıtımının yeterince yapılmadığından dert yanarken, tamamen Mersin’i anlatan ve yine Mersin de çekilmek istenen 3 dizi film projesinin olduğu ama yapımcıların kentte muhatap bulamadıkları ortaya çıktı.

Ayan, Mersin’in tanıtımı için oldukça önemli olan dizi filmler konusuna değinerek, “Bugün bir senaryoyu istediğiniz gibi değiştirir, bir dizideki karakteri Mersin’e yollayıp, sokaklarında gezdirebilirsiniz. Bunları yapmak çok zor değil” Dedi.

“HER ŞEY HAZIR… SENERYO YAZILMIŞ. ANCAK MUHATAP YOK”

Kendisi ile Mersin de dizi film yapmak isteyen kişilerin görüştüğünü anlatan Ayan, şunları kaydetti:
“Eski Mersin fotoğrafları için bana gelenler oldu. Bu kent için özel olarak yazılmış ve burayı anlatacak 3 dizi film senaryosu olduğunu söylediler. Her şey hazır… Senaryo yazılmış. Ancak muhatap bulamadıklarından dert yandılar. Bugün Antakya’yı tanıtan ve hala konuşulan Asi Dizisi vardır. Mardin’i öne çıkaran, o taş evleri ile merak uyandıran dizilerini konuşuyoruz. Mersin de bunların çok daha fazlası var. Bugün Olba, Uzuncaburç, Kızkalesi başlı başına bir öyküdür.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN