Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,6347
 • EURO
  8,9897
 • ALTIN
  469,92
 • BIST
  9,8037
“Belediyede Avukat Darp Edildi” iddiası yalanlandı

“Belediyede Avukat Darp Edildi” iddiası yalanlandı

Mersin’in Merkez Toroslar İlçe Belediyesine bir işlem için gelen avukatın darp edildiği iddialarının gerçek olmadığı bildirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, şunları kaydetti:

Toroslar Belediyesi’nde işlem yapan avukata saldırıldığı ve tehdit edildiği yönündeki mesnetsiz iddialara ilişkin olarak açıklama yapma gereği hâsıl olmuştur.

Açık ve net olarak ifade etmek isterim ki, söz konusu iddialar tamamen gerçek dışıdır.

Maalesef, hukuka, ahlaka ve teamüllere aykırı ve siyasi amaçlı bir işleme, ‘avukata şiddet’ gibi hassas bir konu kılıf olarak kullanılmaya çalışılmıştır.

Konunun en üzücü yanı ise, siyaset üstü duruş sergilemesi ve meslektaşlarımızın sorunlarının çözülmesi noktasında faaliyet göstermesi gereken Baromuzun gücünün böyle siyasi bir hamlede kullanılmış olmasıdır. Zira hem işlem yapılmadan önce hem de sonra Baro’nun gücü kullanılmıştır.

Yıllarını bu mesleğe vermiş bir avukat olarak, iddialar asılsız olsa da böyle bir olayla anılmaktan büyük rahatsızlık duyduğumu tekrar ifade eder, tüm meslektaşlarıma işlerinde kolaylıklar dilerim.

Biz dik duruşumuzu devam ettireceğiz. Mersin için üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz. Mersin’de yeni bir siyasi güç denklemi kurma, olumsuz algı oluşturma çabalarını boşa çıkaracağız.

Mersin sahipsiz değildir! Toroslar sahipsiz değildir!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN